Ana SayfaDonanımSony Yeni Handycam Ürün Serisini Tanıttı!

Sony Yeni Handycam Ürün Serisini Tanıttı!

Sony,  dünyanın en önemli tüketici elektroniği fuarı CES 2013’te tanıttığı yeni Handycam Full HD video kamera yelpazesi ile ailenizle hayatta sadece bir defa yaşayabileceğiniz o değerli anıları yakalama fırsatı sunuyor.

Geliştirilmiş görüntü kalitesi ve genişletilen çekim seçenekleri, videolarınızı paylaşmak ve tadını çıkarmak için heyecan verici imkanlar ile bir araya getiriliyor. Sony’nin yenilikçi Balanced Optical SteadyShot teknolojisi sayesinde filmleriniz hiç olmadığı kadar pürüzsüz ve profesyonel görünümlü oluyor. Birçok modeldeki projektör parlaklığı iyileştirilirken, yeni bir projektör girişi de akıllı telefon, tablet ve kişisel bilgisayarınızın ekranındaki görüntüleri duvar veya yakındaki herhangi bir yüzeye yansıtmanıza imkan veriyor.

Ayrıca, Handycam üzerinde ilk defa opsiyonel bir Wi-Fi adaptörü videoların ve fotoğrafların kablosuz transferini kolaylaştırdığı gibi, akıllı telefonunuzu kullanarak, video kameranızı uzaktan kontrol etmenizi de sağlıyor.

- Reklam -

Daha kaliteli görüntü ve ses

Tüm yeni Full HD Handycam’in içinde barındırdığı Sony’nin eşsiz Exmor R CMOS sensörü son derece net, detaylı video görüntüleri ve canlı fotoğraflar çekmenizi güvence altına alıyor. Diğer video kamera ve akıllı telefon kameralarının bocaladığı, ustalık isteyen düşük ışıklı koşullarda bile gurur duyacağınız sonuçlar elde etmenizi sağlıyor.

Sadece Sony’de var olan Balanced  Optical SteadyShot özelliği artık daha da fazla sayıda Handycam® modelinde bulunuyor. Bu güçlü görüntü sabitleyici, kameranın elde tutulmasından ötürü resimde meydana gelen titremeleri azaltarak, neredeyse her türlü çekim durumunda daha sabit görüntü elde edilmesini sağlıyor. Video kameranın içindeki ‘serbest’ optik ve sensör, el titremelerini daha etkin şekilde telafi ederek, geniş açılıdan dramatik yakın çekimlere kadar tüm zum ayarlarında etkili, 13 kata kadar daha iyi görüntü sabitlemesi sunuyor.PJ650_Product_137-

Handycam PJ660

Geliştirilmiş geniş açı performansı ile çekim imkânları tüm ürün yelpazesi içinde daha da genişletiliyor. Giriş seviyesindeki HD Handycam® de dâhil olmak üzere, tüm modeller 30 milimetrenin altında minimum odak uzaklığına sahip bir geniş açılı lens sunuyor. Kareye daha fazla manzara, parti ve büyük aile grubu, hiçbir endişe duymadan rahatlıkla sığdırılabiliyor.

Tüm modellerin ortak özelliği olan yeni “TRILUMINOS Colour” uyumluluğu, o en kıymetli anıları, zengin ve doğal renkler ile yakalamanıza izin veriyor. Video ve fotoğraflar, “TRILUMINOS Display” desteğine sahip herhangi bir BRAVIA televizyon üzerinde oynatıldığında, canlı, ultra gerçekçi renklerden oluşan geniş bir paletin keyfi çıkarılıyor.

Bu sezon, video kameranızın sesi de sınıf atlıyor. Bazı modellerde bulunan Sony’nin İleri Ses Sistemi, ister hınca hınç dolu bir konser salonunda en sevdiğiniz grubun performansını isterse bir bebeğin ilk “agu’larını” yakalamak isteyin, yüksek kaliteli sesler elde etmeniz için kalitede çok sayıda iyileştirme sağlıyor. Seçili modellerde bulunan yüksek kaliteli harici mikrofon, sesin noktası noktasına doğru şekilde kaydedilmesine imkan veriyor.

Geniş Dinamik Aralık, gerek yüksek gerekse alçak seslerin büyük bir netliğe sahip olmasını sağlıyor. Akıllı telefonunuzun ve fotoğraf makinenizin mikrofonunun aşırı yüklenme ile başa çıkamadığı aşırı gürültülü ortamlarda bile ses kayıt düzeyleri bozulma olmaksızın en iyi sonuçlar için düzeltilebiliyor. Mümkün olan en iyi film sesleri için de, her durumda pırıl pırıl sesler kaydetmek için Sony’den bir dizi opsiyonel mikrofon seçeneği bulunuyor.

Anıları paylaşıp kaydetmenin daha da fazla harika yolu

Projektör gücü de, odadaki herkesin tadına varabileceği daha parlak film gösterimleri için artırıldı. Ürün serisinin en tepesinde yer alan Handycam PJ790V’nin ışık çıktısı yüzde 50’nin üzerinde artırılırken, çözünürlük ise görüntülerin daha net ve keskin şekilde yansıtılabilmesi için yükseltildi.

Buna ek olarak, birçok projektör modeli de artık bir HDMI girişi sunuyor. Tek yapmanız gereken projektörünüzü, akıllı telefon, tablet veya kişisel bilgisayarınızın çıkışına bağlamak.  Böylece Handycam, film, slayt gösterimleri, web sayfaları veya oyunları yakındaki bir duvara veya beyaz yüzeye yansıtmak için rahatlıkla kullanılabiliyor.

Handycam’de ilk defa olarak, tüm yeni video kameralar hem AVCHD hem de MP4 formatlarında HD video kaydetme seçeneği sunuyor. AVCHD, Full HD televizyonunuz üzerinde tadını çıkarmanız veya arşivleme yapmanız için Blu-ray Disc üzerine yakmanız için mümkün olan en iyi görüntü kalitesini sunuyor. Dilerseniz, bant genişliğinden tasarruf etmenizi sağlayan popüler MP4 formatını kullanarak keskin detaylara sahip videolar çekebiliyor. Bu videolar, çevrimiçinde paylaşmak ve kişisel bilgisayarınızdan en sevdiğiniz sosyal medya web sitelerine kolaylıkla yükleme yapmak için mükemmel.

Tüm Handycam modellerinde, kamera ile uzaktan kumandalı tripod ve güç kaynağı gibi fotoğraf ve film çekim aksesuarları arasında akıllı iletişime imkan veren yeni Multi Terminal ara yüzü bulunuyor.

Birçok yeni Handycam modelinde, fotoğraf ve film çekimi için flaş ve mikrofonlar gibi çeşitli aksesuarların takılabildiği ve bunların ihtiyaç duyduğu enerjiyi yine kameradan alan Sony’nin Çoklu Ara yüz Yuvası da bulunuyor. Bu aynı zamanda, ISO standardını kullanan Sony aksesuarlarını tamamlıyor. Dijital fotoğraf makineleri, dijital video kameralar ve değiştirilebilir lensli fotoğraf makineleri gibi Sony’nin ürettiği görüntüleme ürünleri için ortak bir yuva olarak geliştirilen Çoklu Ara yüz Yuvası, aksesuarlar arasında uyumluluğu desteklerken kullanıcılara da iyileştirilmiş bir çekim deneyimi sunuyor.

Ana özellikler: Bir bakışta 2013’ün yeni Handycam modelleri

Handycam® PJ790VE – Exmor R™ CMOS, Full HD 25p/50p, 17x genişletilmiş zumlu Carl Zeiss Vario-Sonnar lens/ 10x optik zum / 26mm geniş açı, Dengeli Optik Steady Shot, 35 lümen projektör ve stereo hoparlörler, HDMI harici projektör girişi, Gelişmiş Ses İşlemcisi, Yüksek kaliteli harici mikrofon, Elektronik Vizör, Manuel Kadran, Çoklu Ara yüz yuvası, AVCHD/MP4 kayıt; Wi-Fi uyumlu

Handycam® PJ660VE – Exmor R™ CMOS, Full HD 25p/50p, 20x genişletilmiş zumlu Sony G Lens / 12x optik zum / 26,8mm geniş açı, Dengeli Optik Steady Shot, 20 lümen projektör ve stereo hoparlörler, HDMI harici projektör girişi, Gelişmiş Ses İşlemcisi, Elektronik Vizör, Manuel Kadran, Çoklu Ara yüz Yuvası, AVCHD/MP4 kayıt, Wi-Fi uyumlu

Handycam® PJ380E – Exmor R™ CMOS, Full HD 50p, 55x genişletilmiş zumlu Sony G Lens/ 30x optik zum / 26,8mm geniş açı, Optik Steady Shot Active Mode, 13 lümen projektör ve stereo hoparlörler, HDMI harici projektör girişi, Çoklu Ara yüz Yuvası, AVCHD/MP4 kayıt

Handycam® CX290E – Exmor R™ CMOS, Full HD 50p, 32x genişletilmiş zumlu Carl Zeiss Vario-Tessar lens / 27x optik zum / 29,8mm geniş açı, Optik Steady Shot Active Mode, AVCHD/MP4 kayıt

Handycam® CX220E – Exmor R CMOS, Full HD 50p, 32x genişletilmiş zumlu Carl Zeiss Vario-Tessar lens / 27x optik zum / 29,8mm geniş açı, Electronic Steady Shot, AVCHD/MP4 kayıt

Handycam® için yeni aksesuarlar

ADP-WL1M, Handycam®’e ilk defa kablosuz bağlanabilirlik sağlayan kompakt bir Wi-Fi adaptör modülü. Çoklu Ara yüz yuvasına sahip 2013 Handycam® modelleri ile uyumlu olan adaptör, MP4 film dosyaları ve fotoğrafların doğrudan bir akıllı telefon veya tablete kolaylıkla transfer edilmesine imkan veriyor. Film dosyaları ve fotoğraflar, etrafta kablo aramak için vakit kaybetmeksizin kişisel bilgisayara yedeklenebiliyor. Hatta akıllı telefonlar, Handycam® üzerinde Kaydı Başlatma/Durdurma, zumlama ve diğer fonksiyonları kontrol etmek için kullanışlı bir uzaktan kumanda olarak da kullanılabiliyor.

RDP-CA2 ve RDP-CA3M taşınabilir ‘360 derece’ hoparlörler de odadaki herkesin Handycam® modelleri üzerinden film izlerken net, zengin sesin de keyfini sürebilmesini sağlıyor. Küçük, hafif ve çok yönlü olan , Çoklu Terminal’e sahip uyumlu video kamera modellerine doğrudan takılabilirken dahili pile sahip olması da yanınızda daha az parça taşımanız anlamına geliyor. RDP-CA3M ise Çoklu Ara yüz Yuvası’nı destekleyen Handycam® video kameralar ile fotoğraf makineleri ile uyumlu. Gücünü takılı olduğu cihazdan aldığından pil ihtiyacını da tamamen ortadan kaldırıyor. Her iki hoparlörün de kenarında ses düzeyinin ayRDP-CA2arlanabilmesini sağlayan bir düğme bulunuyor.

HVL-LEIR1, tüm Çoklu Ara yüz yuvalı video kamera modelleri ile uyumlu, kullanışlı bir pilli video ışığı. Kalem pille çalışan ışık, Gece Çekimi veya Süper gece Çekimi desteği sunan Handycam® modelleri ile heyecan verici ‘ışıksız’ görüntüler için bir kızılötesi kaynak olarak ikinci bir işlev daha sunuyor.

Daha dengeli video kayırları için ise VCT-VPR100 ve VCT-PR1 Uzaktan Kumandalı Tripodlar tavsiye ediliyor. Her iki tripodda da Hızlı Yuva, Düzeltme Kolu, üç yönlü Sıvı Yağ ve deklanşör düğmesi bulunuyor. VCT-VPR1 ile birlikte bir Çoklu Terminal kablosu verilirken diğer video kameralar ile daha uyumlu olan VCT-VPR100 ile birlikte ise dört farklı kablo (Çoklu Terminal, A/V R, REMOTE terminal, LANC) veriliyor.

ECM-XYST1M Stereo Mikrofon geniş frekans aralığına sahip yüksek kaliteli ses kaydına imkan veriyor. Beraberinde rüzgar sesini azaltan bir rüzgar önleyici de verilen mikrofon, optimal ses kaydı için mekanik olarak ayarlanabiliyor.

Sony’nin yeni Handycam HD video kamera yelpazesi Mart  2013’ten itibaren Turkiye’de  temin edilebilecek.

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting