Ana Sayfa Cep Telefonu Sony'nin Yeni Gözdeleri CES 2013'te Sergilendi

Sony’nin Yeni Gözdeleri CES 2013’te Sergilendi

Sony CES 2013’te hem ev hem de dışarıdaki tüketici eğlence deneyiminin tamamını kapsayan geniş bir yeni ürün ve teknoloji yelpazesini görücüye çıkardı. Sony’nin en yeni cihazları, Wi-Fi özelliği, internete bağlanabilirlik ve Yakın Alan İletişimi’ni (NFC) kullanan kolay tek dokunuş özelliğinden HD, 3D, 4K ve ötesine kadar herkes için bir şeyler sunuyor.

Akıllı telefonlar, tabletler ve kişisel bilgisayarlarda yeni çığır açan inovasyonlardan dijital görüntüleme ve 4K’daki en son gelişmelere ve internete bağlı televizyonlara kadar Sony’nin 2013 CES standı tüketicilerin platformlar ve uygulamalar arası sosyal ağ oluşturma arzusu etrafında şekilleniyor. Bağlanabilirlik, mükemmel görüntü ve ses kalitesinin yanı sıra elektronik, içerik ve ağ hizmetlerinin özgün bir karışımına da net bir vurgu yapılıyor.

CES’te sergilenen yeni Sony teknolojileri, şirketin yıllar boyunca tasarım ve mühendislikte gerçekleştirdiği inovasyonların ulaştığı zirveyi temsil ederken, çığır açan dokunmatik ekranlı VAIO kişisel bilgisayarlar, Sony’nin bugüne kadar ürettiği en büyük televizyon modeli BRAVIA 84 inç 4K LED TV ile 4K televizyon alanına cesur giriş ve ödüllü bir yeni dijital görüntüleme ürünleri yelpazesinin de aralarında bulunduğu, son 12 ay içinde Sony tarafından piyasaya sunulan önemli ürünler, Sony’i daha da ileri götürüyor. Bu teknolojiler ve daha birçoğu CES’teki yeni Sony ürünlerinin köşe taşını oluşturuyor.

CES 2013’te sergilenen Sony Xperia™ Akıllı Telefonlar

Sony, eşsiz bir “süper telefon” deneyimi sunmak amacıyla premium nitelikleri, Sony’nin en iyi özellikleri ile bir araya getiren yeni amiral gemisi akıllı telefonu Xperia Z’yi de öne çıkarıyor. Xperia Z’de, son derece net izleme deneyimi için Sony’nin geliştirdiği Mobile BRAVIA® Engine 2 görüntü işleme motorundan güç alan 5 inç’lik Full HD 1080p Reality Display ekran, çoklu görev için bir Snapdragon™ S4 Pro dört çekirdekli işlemci, hızlı çekim yapabilen 13 megapiksellik bir kamera ve süper hızlı eğlence için 4G LTE da yer alıyor.S1100_cw (1)

Bayrak gemisi Xperia Z modeli, Sony dijital fotoğraf makinelerinin bazı yeteneklerini paylaşırken, arkadan gelen ışığın çok güçlü olduğu koşullarda dahi tüketicilerin harika video ve fotoğraflar çekebilmesi amacıyla akıllı telefonlar için dünyanın ilk Yüksek Dinamik Aralıklı (HDR) görüntü sensörü mobil cihazlar için Exmor RS’yi de içinde barındırıyor. Sony’nin yeni Battery STAMINA modu, en az dört saat bekleme süresi sunuyor. Ayrıca, Sony’nin “WALKMAN”, Album ve Movies medya uygulamalarının bileşimi de kullanıcıların sezgisel, ortak kontroller ve kişisel bilgisayar, tablet ve akıllı telefon arasında paylaşılabilen güzel bir arayüz ile aradığınız içeriği bulmanıza, paylaşmanıza ve oynatmanıza imkân veriyor.

Gerek Xperia Z modeli gerekse diğer uyumlu cihazlar Sony Entertainment Network üzerinden tüketicilere 18 milyonu aşkın şarkıya ve büyük film stüdyolarından 100.000’den fazla film ve televizyon dizisine erişim sağlıyor. Buna ek olarak, yeni telefon toza ve bir metre derinlikte 30 dakikaya kadar da suya karşı dayanıklı.

Sony ayrıca daha küçük bir form faktörüne sahip olmakla birlikte Xperia Z ile aynı sizi saran eğlence deneyimini sunan ve sadece belirli pazarlarda bulunabilecek olan Xperia ZL’nin çıkışını da duyurdu.

 

Tek dokunuş fonksiyonu da CES 2013’te

Sony Xperia Z ve Xperia ZL akıllı telefonlar gibi yeni ürünler aynı zamanda CES 2013’teki yeni Sony ürünlerinin birçoğunda bulunan bir teknolojinin faydalarını da sunuyor. Kablosuz olarak bağlanmanın ve akıllı telefondan müzik, fotoğraf ve videoların tadını çıkarmanın en kolay ve hızlı yolunu sunan NFC tabanlı Tek dokunuş fonksiyonu.

Sony, aralarında Blu-ray Disc ev eğlence sistemi, Sound Bar, kablosuz hoparlörler ve diğer ev ses ürünleri; kulaklıklar, taşınabilir hoparlörler ve mobil cihazların da bulunduğu yerleşik tek dokunuş fonksiyonlarına sahip en büyük NFC özellikli cihazlar yelpazesine sahip. Sony’nin yeni Kişisel İçerik İstasyonu, 1TB kapasitesi ve tek dokunuş fonksiyonu ile tüketicilerin değerli anılarını yönetmek için kullanabileceği bir cihaz. Cihaz, Sony’nin Xperia modelleri gibi akıllı telefon ve tabletlerden ev ağına kablosuz olarak bağlanarak fotoğraf ve videolar saklayabiliyor, görüntüleyebiliyor ve paylaşabiliyor.

Wireless Speaker

Tek dokunuş fonksiyonu aynı zamanda akıllı telefonları belirli Sony BRAVIA Televizyonlara da bağlıyor. Ev sinemasında mobiliteyi artırmak amacıyla, Sony yeni kablosuz Bluetooth hoparlörlerine de (SRS-BTX500, SRS-BTX300, SRS-BTM8 ve hafif SRS-BTV5 modelleri) NFC yeteneği ekliyor. Hatta, eşsiz bir akıllı telefon yansıtma yeteneğine sahip olan saç bandı tipi yeni MDR-1RBT modelinden başlayarak, Sony kulaklıkları dahi Tek dokunuş fonksiyonunun faydalarını sunuyor.

CES 2013’e damga vuran Sony 4K

Günümüzün HD televizyonlarının dört katından fazla çözünürlüğü ile 4K teknolojisi sizi saran  ve dinamik bir seyir deneyimi sağlıyor. 4K söz konusu olduğunda en ön sırada olmasıyla tanınan Sony, bu konumunu CES’te de sürdürdü.

Sony 4K devrimini, sinema salonları için ilk ticari 4K projektörü ve 4K içerik üretebilen ilk profesyonel kamera olan F65’i piyasaya sürerek başlatmıştı. Bugün artık dünyanın dört bir yanındaki sinema salonlarında 13.000’i aşkın 4K projektör kurulmuş durumda. Bir 4K ev projektörü, eksiksiz bir 4K özellikli ev eğlencesi ürünleri yelpazesi ve yakınlarda piyasaya sürülen ve 4K’da bir diğer ilk olan 84 inç 4K LED TV ile Sony başka hiçbir şirketin vaat edemeyeceği kadar geniş, uçtan uca bir 4K ekosistemi sunuyor.

Sony, bu bahar piyasaya sürülecek olan 140 (55 inç) ve 165 (65 inç) ekran iki yeni  4K LED TV modeli (X9005A serisi) de meraklıları ile buluşturuyor. Her iki model de, 4K seyir deneyimini daha da geniş bir kitleye ulaştırmak amacıyla aynı nefes kesici 4K çözünürlüğü, daha düşük bir fiyat aralığında sunuyor.

Sony 4K teknolojisini, öncülüğünü yine kendisinin yaptığı bir diğer görüntüleme teknolojisi olan OLED ile bir araya getiriyor. Sony dünyanın tüketiciye yönelik ilk 28 (11 inç) ekran OLED televizyonunu 2007 yılında piyasaya sürmüş, daha büyük ekranlı profesyonel OLED monitörler ile ticari pazarlarda da büyük başarı elde etmişti. Yine sergilenecek olan 142 (56 inç) ekran 4K OLED televizyon prototipi de tüketicinin seyir deneyiminde ileri doğru atılmış önemli bir adımı temsil ediyor.

CES 2013’te, Sony aynı zamanda tüketiciye yönelik ilk 4K video kamerasının bir prototipinin yanı sıra “PlayMemories Studio” ve sektörde mevcut filmlerin 4K’ya göre yeniden düzenlenmiş ilk Blu-ray disk yelpazesi gibi diğer 4K dijital görüntüleme çözümlerini de sergiledi.

Gelişmiş kullanılabilirlik ve bağlanabilirliğe sahip Sony TV’ler

Geleneksel olarak Sony’nin CES’teki standının en önemli unsurlarından birini oluşturan yeni TV modelleri tüketicilerin televizyon izleme tarzlarındaki değişiklikleri yansıtırken yerleşik rehberler ve akıllı telefon, tablet veya kişisel bilgisayar gibi ikincil cihazlar üzerinden eş zamanlı olarak bilgiye erişme talebini de karşılıyor.

Sony’nin yeni TV SideView uygulaması, tüketicilerin büyük ekran üzerinde televizyonları ile etkileşime girebilecekleri, uygulamaları yönetip çalıştırabilecekleri tamamıyla yeni, dinamik bir grafik arayüz sağlamak için ikinci ekran bağlanabilirliğini kullanıyor. Bu aynı zamanda televizyonun sosyal niteliğini de genişleterek tüketicilerin deneyimlerini gerçek zamanlı olarak diğerleri ile paylaşabilmesine imkân verebiliyor. TV SideView, televizyon için evrensel uzaktan kumanda olarak veya IR üzerinden diğer cihazları kontrol etmek amacıyla da kullanılabiliyor. TV SideView, aynı zamanda ses tanıma özelliğinden yararlanarak çeşitli kaynaklardan kolaylıkla içerik araması yapılmasına da imkân veriyor.

Sony “Triluminos Display”

Yeni görüntüleme teknolojileri geliştirme konusundaki taahhüdünü sürdüren Sony’nin bu çalışmalarının son ürününü “TRILUMINOS Display” oluşturuyor. Mavi, yeşil ve kırmızının gerçeğine daha yakın tonlarını sunmak üzere tasarlanan bu teknoloji yeni Sony 2K ve 4K televizyon modellerinin bazılarında bulunacak. Televizyonlara ek olarak, 2013 Cyber-shot ve Handycam ürün yelpazelerinin renk paletini de, “TRILUMINOS Display”in eklenmesi ile genişleten Sony, bu teknolojiyi VAIO kişisel bilgisayar ailesine de getirmeyi planlıyor.

CES 2013’te görücüye çıkan Sony Dijital Görüntüleme Ürünleri

Cyber-shot fotoğraf makinesi ürün yelpazesindeki büyük beğeni toplayan yeni ürünlerine ek olarak, Sony  Cyber-shot DSC-WX80  fotoğraf makinesi gibi yeni modeller yoluyla dijital fotoğraf makineleri ile akıllı telefon ve tabletler arasındaki yakınlaşmayı daha da ileri götürüyor. Bu model, tüketicilerin fotoğraf makineleri ile çektikleri görüntüleri kolaylıkla doğrudan akıllı telefonları ile paylaşmasına imkân veriyor. CES’teki bir diğer yeni ürün ise yeni sağlam tasarımı ile hafta sonu maceraları, aile tatilleri ve bu ikisi arasındaki her faaliyet için, rekabetçi fiyatı ile mükemmel bir yol arkadaşı olan kompakt Cyber-shot DSC-TF1 fotoğraf makinesi10 metreye kadar derinliklerde su ve toz geçirmeyen cihaz, şok ve donmaya karşı da dayanıklı.

Sony, “BalancedOptical SteadyShot” özelliği ile de Handycam video kamera yelpazesini geliştiriyor. Dahili bir projektör ile donatılan yeni   (HDR-PJ790VE, HDR-PJ660VE)  video kameralar opsiyonel bir aksesuarın eklenmesi ile Wi-Fi özellikli hale gelerek kullanıcıların görüntüleri akıllı telefon veya tablet bilgisayarları üzerinden sosyal ağ sitelerine yüklemesine imkân veriyor.

Son olarak, Sony yeni bir prototip ile ilk dijital kayıt yapan dürbün teknolojisini de geliştirecek. Daha küçük ve hafif olan bu prototip, bir OLED vizör ve “hyper-gain” yeteneğini de ekleyerek karanlıkta görüntü çekilebilmesine ve resim kalitesinin daha da iyileştirilmesine olanak sağlıyor. Hatta, cihaz, açık alan kullanımının zorlu gereksinimlerini karşılamak üzere toz ve su sıçramalarına karşı da dayanıklı olacak.

Kolay tek dokunuşlu içerik paylaşımı ve akıllı televizyon izlemeden zarif resim ve ses netliğine kadar Sony’nin yeni ürün ve teknolojileri tüketicinin eğlence deneyimini daha da artıracak şekilde tasarlanıyor.

Sony’nin CES 2013’teki yeni ürünleri hakkında daha fazla bilgi için www.sony.com/CES adresini ziyaret edebilirsiniz.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

iOS 15 alacak modeller belli oldu

iOS 15 güncellemesini alacak olan iPhone modelleri belli olmaya başladı. Yeni sürüm ile eski iPhone'lara veda edeceğiz gibi görünüyor. Güncelleme konusunda eline su döktürmeyen Apple,...

Porno izleme oranı rekor kırıyor!

Koronavirüs nedeniyle porno izleme oranı tahmin edilemeyecek kadar çoğaldı. Bugüne kadar belki de pornografik içeriklere hiç bu kadar talep olmamıştı. Bütün sektörlerde çok ciddi bir...

Maske takma zorunluluğu yakında kalkıyor Sağlık Bakanı açıklama yaptı

Hepimizin çok zor durumda kalmasına neden olan maske takma zorunluluğu, kısa bir süre içerisinde kalkabilir. Hadi gelin konuyla alakalı açıklamalara bir göz atalım. Sağlık Bakanı...

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

PlayStation 5 için sakın aceleci davranmayın!

Ülkemizde karaborsaya düşen PS5 fiyatları 15.000 TL'yi buldu. Fakat PlayStation 5 için aceleci davranmaya hiç gerek yok. İşte sebepleri. Sony merakla beklenen yeni nesil konsolunu...

Horizon: Zero Dawn çıkışına saatler kaldı

PlayStation 4’e çıkması ile beraber büyük bir kullanıcı kitlesi yakalayan Horizon: Zero Dawn 7 Ağustos itibari ile bilgisayarlardan da oynanabilecek. Sadece konsollar için çıkarılan oyunlar...

Mi Band 5 vs Mi Band 4: İşte farklar

Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 4 haberi ile karşınızdayız. Bakalım yeni model ile eskisi arasında ne gibi farklar var. İşte tüm detaylar Xiaomi, Mi...

Sıfır Volkswagen Golf fiyatları güncellendi

Türkiye'deki en popüler otomobillerden biri olan Golf'ün de fiyatı güncellendi. İşte sıfır Volkswagen Golf fiyatları. Ülkemizde en çok satan otomobillerden birisi de hiç şüphesiz Volkswagen...
1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

TP-Link AC2100 Wireless MU-MIMO VDSL/ADSL modem router

TP-Link AC2100 ile karşınızdayız. Ürettiği ürünlerle pek çok yeni çözüm sunan firma, şimdi de Süper VDSL için harekete geçti. TP-Link AC2100, siyah renkte, göze hoş...

TCL 10 Plus ile şıklığı ve yüksek performansı bir arada elde edin

TCL 10 Plus, son dönemin en popüler Android cihazlarından bir tanesi. Yalnızca şık tasarımı ve büyük ekranı değil, aynı zamanda diğer teknik detayları itibarıyla...

Okullar açıldı! İşte EBA – Uzaktan eğitim için ideal iki Asus laptop!

Asus korona sürecinde iş ve eğitim hayatını evden devam ettirmek zorunda olanlar için iki güzel laptop ile karşımızda. Asus, hem öğrenciler hem de profesyoneller için...

Lexar NCard ile Huawei ve Honor telefonlarınız uçuşa geçsin

Lexar NCard, yani Lexar'ın nano memory kart ailesinden söz edeceğiz. Huawei'nin desteğiyle hazırlanan ve saniyede 90MB'a kadar okuma hızı sunabilen bu kartlar, özellikle son...

TP-Link Tapo C100 ile ev ve ofisinizi güvence altına alın

Tapo C100 incelemesiyle karşınızdayız. TP-Link'in bu yeni ürünü, evde ve ofisinizde iyi bir güvenlik çözümü sunuyor. Tapo C100, şık bir tasarıma sahip ve kullanımı kolay...

Razer Cynosa V2 RGB oyuncu klavyesi: Her tuşu ayrı ayrı renklendirin

Razer Cynosa V2, sade bir tasarıma sahip. Tuşlara göre ayarlanabilir özel RGB aydınlatma sistemi ve özel medya tuşlarıyla oyuncuları cezbedebilecek bir ürün. Razer Cynosa V2...

ADATA SC680 harici SSD ile ihtiyacınız olan her şey cebinizde olsun!

Adata, genellikle pek çok rakibine kıyasla daha uygun fiyatlı ürünlerle karşımıza çıkıyor. Bu yazıda bahsedeceğimiz ürün ise, 480GB depolama alanı bulunan ADATA SC680 taşınabilir...

ASUS, yeni GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarını ve dahasını duyurdu

ASUS Republic of Gamers (ROG), internet üzerinden düzenlediği Meta Buffs lansman etkinliğinde yepyeni oyuncu ürünleri serisini duyurdu. ASUS ROG Strix GeForce RTX 30 Serisi ekran...
Hosting