Sony Xperia XZ video inceleme


Xperia ailesinin hala güçlü olduğunu göstermek isteyen Sony, Xperia XZ ile bu hedefe ulaşmaya çalışıyor.  Sony Xperia XZ video inceleme ile karşınızda.

Sony Xperia XZ video incelemeKenarları yuvarlatılmış bir tasarıma sahip olan Xperia XZ, ilk bakışta kaliteli bir izlenim veriyor. Arka yüzeyi Aluminyum olan Xperia XZ’nin kasa sistemi metal plastik karışımından oluşuyor. Kasa sistemine yakından baktığımızda her ne kadar plastik metal karışımı olsa da iyi bir işçiliğe ve malzeme kalitesine sahip olduğunu söylemeliyiz. Bu kasa sistemi darbelere karşı dayanıklı ve düşme testini de başarıyla tamamlıyor.

5.2 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan Xperia XZ, Xperia X Performance gibi sadece Full HD (1920×1080) çözünürlüğü destekliyor.  Xperia XZ’nin sahip olduğu 424 ppi piksel yoğunluk değeri, oldukça keskin görüntüler oluşturabiliyor.  Benzer bir durum ekranın parlaklık değeri için de geçerli. Xperia XZ, güneşli ortamlarda sizi kesinlikle yalnız bırakmıyor. Yine de şunu belirtmekte fayda var. Sony, amiral gemisi olarak gördüğü Xperia XZ’ye çok daha kaliteli bir ekran koyabilirdi.

 Performans

Sony Xperia XZ ’nin donanım birleşenleri Xperia X Performance’a fazlasıyla benziyor. Dört çekirdekli ve 2.15 GHz sistem frekansında çalışan Snapdragon 820 işlemcisine sahip olan Sony Xperia XZ , 3 GByte büyüklüğünde bir belleğe sahip.  Android  6.0.1 işletim sistemi ve kendi arayüzü ile kullanıcılarla buluşan Xperia XZ, yüksek bir tempoda çalışıyor. Gerek uygulamalar olsun, gerekse de menüler arasındaki geçişlerde hiçbir şekilde takılmıyor. Buna yeni nesil 3 Boyutlu oyunlar da dahil olması önemli bir artı.

Sony Xperia XZ , 32 Gbyte’lık bir kapasiteye sahip. Bu kapasitenin yaklaşık 22 Gbyte’ı kullanılabiliyor. Daha fazla bir kapasiteye sahip olmak isteyen kullanıcılar Micro-SD kart takabiliyorlar. Bu esasında önemli. Çünkü Xperia XZ’nin 4K Video çekim modu yüksek bir kapasiteye ihtiyaç duyuyor. 12 MP ön ve 23 MP’lik bir arka kameraya sahip olan Xperia XZ, yüksek bir verimlilikle çalışıyor. Yaptığımız testlerde ışıklı ortamlarda keskin ve renkleri doymuş fotoğraflar çekebildiğimizi söylemeliyiz.  Üründe bizi şaşırtan bir özellik, loş ortamlarda yaptığımız çekimlerde birçok rakibi geride bırakması.

Toyota CH-R Ülkemizde Üretilecek!


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git