Sony Xperia 5 V sertifika alırken görüldü

Sony Xperia 5 V

Sony Xperia 5 V beklenenden önce kullanıcılarla buluşabilir. Sertifika alma aşamasına geçen telefon, 3C’den sertifika alırken görüldü.

Japon teknoloji devi Sony son dönemde akıllı telefon pazarında geri planda kalmış olsa da her yıl akıllı telefonlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Yeni orta segment akıllı telefonu Sony Xperia 10 V’u 18 Mayıs’ta kullanıcılarla buluşturacak olan Sony, bir yandan bu telefonun çıkışına hazırlanırken, bir yandan da Xperia 5 V’yi çıkışa hazırlıyor.

Normalde Sony Xperia 5 V’nin eylül-ekim gibi piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Çünkü Sony normalde Xperia 1 serisi telefonlarını yılın hemen başında piyasaya sürerken, Xperia 5 serisi telefonlarını sonbahar aylarında kullanıcılarla buluşturuyordu. Ancak görünen o ki Japon teknoloji devi bu yıl Xperia 5 serisi telefonların çıkışını öne çekecek. Çünkü Sony Xperia 5 V, bugün 3C’den sertifika alırken görüldü. Telefonun sertifika alma aşamasına geçmiş olması, çıkışının epey yaklaştığını gösteriyor ki bu da telefonun daha önce tahmin edildiği gibi eylül-ekim aylarında çıkma ihtimalini düşürüyor.

Sony Xperia 5 V

Bildiğiniz gibi 3C şarj odaklı sertifikaların alındığı kurum. Bu yüzden 3C veri tabanında yer alan bilgiler Xperia 5 V’nin teknik özelliklerine dair çok fazla detayı ortaya çıkarmıyor. Ancak 3C veri tabanında yer alan bilgiler, telefonun şarj hızının 33 W olacağını gösteriyor. Ancak 3C’de dikkat çeken bir diğer detay var ki o da telefonun model numarası. Xperia 5 V, 3C’de XQ-DQ72 model numarasıyla görülüyor. Hatırlarsanız kısa süre önce aynı model numarasına sahip bir telefon Geekbench performans testinde karşımıza çıktı. XQ-DQ72 model numaralı bu telefon Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine ve 16 GB RAM’e sahipti.

Elon Musk bir günde 13 milyar dolar kaybetti


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir