Sony oyun dünyasında bomba gibi bir anlaşmaya imza attı

Sony ve TSMC, küresel çip sıkıntısına karşı iş birliği yapacak

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri içerisinde yer alan Sony oyun dünyasında bomba etkisi yaratmaya hazırlanıyor. Şirketin yeni bir anlaşma yaptığı belirtildi. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Sony oyun dünyasında son derece etkili. Şirketin PlayStation 5 ürünlerinde satış rekorları kırdığı biliniyor. Ancak bu pek yeterli değil gibi görünüyor. Şimdilerde yeni bir teknoloji ile kullanıcılarla buluşmak istiyor. Blockchain tabanlı TRON, Sony Interactive Entertainment ile anlaştı.

İkilinin önemli bir ortaklık kuracağı söyleniyor. Sony platformunun oyun içi satın alımlarda bu teknolojiyi kullanarak ucuz bir ticaret sağlamak istediği belirtildi. Böylece çok daha uygun fiyatlarla Sony oyunları satın alınabilecek.

Sony oyun dünyasında deprem etkisi yaratmak istiyor

Yaklaşık olarak 2016 yılından beri Sony, Blockchain teknolojisine büyük bir önem veriyor. Bu teknoloji ile birlikte kullanıcılara oyun dünyasında bazı kolaylıklar sunmak istiyordu. Şirket Blockchain tabanlı bir oyun platformu da kurmak gibi bir amaca sahip. Bu hedefini yerine getirebilmek için bazı ortaklıklar kurulması gerekiyordu.

Sony oyun dünyasında

Kurulması planlanan bu yeni platform kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik olacak. Ölçeklenebilirlik ve yüksek işlem maliyetleri ise TRON ağı sayesinde uygun fiyatlara kadar çekilecek. Yapılan açıklamalara bakıldığında her iki tarafın da anlaşmadan son derece memnun olduğu görülüyor. Sony oyun dünyasında bu memnuniyeti artırma amacında.

Sony akıllı telefonlarıyla kameralarını destekliyor

Blockchain tabanlı daha fazla oyun geliştirmek isteyen Sony markası TRON vakfı ile ortaklıklarını artırmaya çalışıyor. Böylece daha geniş bir ekosistem amaçlanıyor. Peki siz yaşanan tüm bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir