Ana SayfaGundemSony, mobil oyun şirketi kuruyor!

Sony, mobil oyun şirketi kuruyor!

Konsol devi Sony, mobil platformlara oyun geliştirecek yeni bir şirket kurmaya hazırlanıyor.

Son günlerde konsol devi Sony‘nin oldukça hareketli günler yaşandığını söyleyebiliriz. Son gelen haberle beraber şirketin mobil oyun sekörüne ciddi bir şekilde girmeye hazırlandığı belirtiliyor.

Konsol devi, mobil platformlara oyun geliştirecek yeni bir şirket kurmaya hazırlanıyor. Son günlerde konsol devinde oldukça hareketli günler yaşandığını söyleyebiliriz. Son gelen haberle beraber şirketin mobil oyun sekörüne ciddi bir şekilde girmeye hazırlandığı belirtiliyor. Yeni bir atılım yaparak ForwardWorks isimli şirketin temellerini atmaya hazırlanan şirket, Android ve iOS platformları için mobil oyunlar geliştirecek.

Başlangıç olarak Japonya ve Asya bölgeleri için mobil oyun geliştirme kararı alan şirketin başına Atsushi Morita getirilecek. 1 Nisan 2016 tarihinde resmi açılışını gerçekleştirecek olan ForwardWorks, mobil dünyanın yeni yıldızı olmayı istiyor.

- Reklam -

Dünyanın en büyük Pazar paylarından birisi olan mobil oyun sektörünü Sony’nin yeni keşfetmesi geç oldu diyebiliriz. Ancak doğru hamleler yapıldığı takdirde oldukça büyük bir kitle ForwardWorks’ü bekliyor.

Sony, Lionhead Studios’a sahip çıktı!

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting