Sony küçük ekranlı akıllı telefon ısrarını sürdürüyor

Sony Xperia 5 IV

Dünyanın en önemli teknoloji markalarından biri olmasına rağmen akıllı telefon pazarında güç kaybeden Sony, yeni modeliyle birlikte bu durumu tersine çevirmek istiyor.

Sony küçük ekranlı akıllı telefon ısrarını sürdürüyor. Sony, kuşkusuz en büyük teknoloji markalarından biri. Üstelik Japon şirket bu statüsünü bir zamanlar akıllı telefon pazarında da kabul ettirmişti. Özellikle Xperia serisi ile ortalığı kasıp kavuran Sony, ilerleyen zamanlarda tasarımını yenileyememesi ve rakiplerinin yeniliklerine ayak uyduramaması gibi sebeplerle akıllı telefon dünyasındaki pazar payını yeni gelenlere kaptırmıştı.

Sony Xperia 5 IV 2

Bununla birlikte geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü ve kompakt tasarımıyla bazı çevrelerin olumlu tepkisini alan Xperia 5 IV modeliyle geri dönüş sinyalleri veren Japon teknoloji devi, yine benzer konseptte bir model üzerinde çalışıyor. Sony’e yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre 5,5 inçlik bir ekrana sahip orta alt segment akıllı telefon üzerinde çalışan şirketin, bu telefonu Xperia Ace III’ün halefi olarak gördüğü bildirildi.

Sony küçük ekranlı akıllı telefon ısrarını sürdürüyor

Snapdragon 4 Gen 1 yonga setinden güç alması beklenen ve bu işlemci kümesini 6GB RAM + 128GB dahili depolama alanıyla destekleyeceği belirtilen telefonun pil yuvasında ise 4.500mAh’lık bir batarya bulunacak. 5,5 inçlik ekranını 1080 x 2520 piksellik ekran çözünürlüğüyle destekleyeceği iddia edilen bu telefonda aynı zamanda 18W hızlı şarj teknolojisinin bulunacağını da belirtelim.

Sony Xperia 1 III akıllı telefonu, kamerasıyla çığır açacak

Tabi burada en önemli soru, küçük ekranlı orta segment bir akıllı telefonun ne derece başarılı olacağı. Sony’e bakılırsa bu konuda herhangi bir soru işareti yok ancak bakalım pratikte işler Japon devinin istediği gibi gidecek mi?

YouTube, mobil cihazlara yakınlaştırma özelliği ekliyor