Snapchat ebeveynler için bir özellik sunacak

snapchat

Snapchat, ebeveynlere yönelik bir özellik sunacak. Güncelleme ile aileler çocuklarının kimlerle arkadaş olabileceğini görebilecek. İşte tüm detaylar.

Snapchat, Aile Merkezi adlı yeni uygulama içi özellik ile ebeveynlere çocuklarının arkadaş listesinin yanı sıra son yedi gün içinde kimlerle mesajlaştıklarını da gösterecek. Ebeveynler çocuklarının kimlerle konuştuğunu görebilecek, ancak sohbet geçmişlerini okuyamayacak. Snap, ailelerin çocuklarının kimlerle takıldığını bilmeye hakkı olduklarını düşünerek bu yen özelliği sunmaya karar verdi. Ek olarak, ebeveynler Snap’in kurallarını ihlal ettiğini düşündükleri hesapları doğrudan Aile Merkezi’nden gizlice bildirebilirler.

snapchat

Ocak ayında Snapchat, yetişkinlerin genç kullanıcılarla bağlantı kurmasını zorlaştırarak uygulamadaki güvenliği artırma çağrılarının ardından arkadaş tavsiyesi özelliğini değiştirdi: Özellikle, 13-17 yaş arası kullanıcılara ait hesapları göstermeyi durdurdu. Gençler ayrıca herkese açık profillere sahip olamazlar ve birbirleriyle iletişim kurabilmek için ortak arkadaş olmaları gerekiyor. Ayrıca, hesapları yalnızca belirli koşullar altında, örneğin arama yapan kişinin ortak bir arkadaşı varsa, arama sonuçlarında görünecek.

Snap, geçen yıl hizmetinde reşit olmayan kullanıcıları korumak için tasarlanmış yeni ebeveyn denetimleri ve diğer özellikleri başlatmaya söz verdi.

Aile Merkezi tamamen isteğe bağlı olacak ve gençler isterlerse portaldan her zaman yeni ayarlar yapabilecekler. Şirket, Aile Merkezi için halihazırda sahip olduklarına ek olarak daha fazla özellik sunmayı planlıyor. Bu kapsamda yeni özellikler de sunulacak.

Elon Musk ekonomik durgunluğun bir yıldan fazla sürmesini bekliyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir