Snapchat yapay zeka robotu için kolları sıvadı

Snapchat, kullanıcılara 100.000 dolara kadar ödeme yapacak!

Snapchat, popüler sosyal medya platformuna OpenAI’nin ChatGPT’sini entegre etme planları yaptığını duyurdu.

Snapchat yapay zeka robotu için kolları sıvadı. Snapchat, popüler ChatGPT tarafından desteklenen kendi yapay zeka sohbet botunu getirmek için çalışıyor. Fotoğraf ve video tabanlı mesajlaşma hizmeti, ChatGPT’nin gücüyle desteklenen yapay zeka sohbet botlarını tanıtacak. Snap CEO’su Evan Spiegel, bu sohbet botlarının günlük yaşamda giderek daha fazla kullanışlı hale geldiğini iddia ediyor.

Snapchat, kullanıcılara 100.000 dolara kadar ödeme yapacak!

Snapchat’in yeni botu “My AI” olarak adlandırılacak ve kullanıcıların arkadaşlarıyla olan sohbetlerinin üzerinde uygulamanın sohbet sekmesine yerleştirilecek. Şirketin resmi notlarına göre, şirket, her ay 3,99 dolar ödeyen Snapchat Plus abonelerine sohbet botunu getirmeyi planlıyor.

Snapchat+ yeni 4 dolarlık abonelik hizmetini sundu

Snapchat yapay zeka robotu için kolları sıvadı

Ancak, Snapchat’in 750 milyon aylık kullanıcısına herkesin erişebileceği bir yapay zeka sohbet botu sunmayı da planlıyor. Spiegel, “Büyük fikir, her gün arkadaşlarımızla ve ailemizle konuşmanın yanı sıra, her gün yapay zeka ile de konuşacağız. Ve bu, bir mesajlaşma hizmeti olarak yapabileceğimiz bir şeydir.” dedi. My AI, başlangıçta Snapchat’e entegre edilmiş basit ve hızlı bir mobil dostu ChatGPT sürümü olarak işlev gösterecek.

snapchat

Ancak, gerçek ChatGPT ile My AI arasındaki temel fark, Snapchat’teki My AI’nin işlevselliği açısından azaltılmasıdır. Başka bir deyişle, size geniş bir konu yelpazesinde akademik raporlar veya yazılar yazamaz. Bununla birlikte, yapay zeka sohbet botunun ücretli abone kullanıcı tabanını artırmak ve aksi takdirde ücretsiz olan hizmetini nasıl para kazandıracağını bulmak için daha küçük bir süreçte kullanılması muhtemel.

Honor Magic 5 Pro özellikleri merak uyandırdı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir