Ana SayfaGenelSnapchat BeReal özelliklerini mi kopyalıyor?

Snapchat BeReal özelliklerini mi kopyalıyor?

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Snapchat’in kullanıcılarıyla paylaştığı yeni güncelleme hem heyecan yarattı hem de yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Snapchat BeReal özelliklerini mi kopyalıyor? Sosyal medya dünyasının ünlü isimlerinden biri olan Snapchat, her ne kadar yavaş ama istikrarlı bir şekilde kullanıcı sayısını arttırıyor olsa da, yine de sosyal medya devinin bir zamanlar filtreler sayesinde estirdiği rüzgarlardan geriye pek bir şey kalmadığını söylemek durumundayız. Bununla birlikte şirketin yeni güncellemesi Snapchat için önemli bir dönüm noktası olabilir.

Snapchat+ heyecan verici özelliğini duyurdu

Snapchat tarafından sabah saatlerinde iOS kullanıcılarının beğenisine sunulan ve çok kısa bir süre içerisinde Android için de gelecek olan yeni güncelleme sayesinde artık kullanıcılar, hem ön hem de arka kamerayı aynı anda kullanarak Snapler, Hikayeler ve Spotlight videolar oluşturabilecek. Üstelik bu fotoğraf ve videolar için müzik ve çıkartma gibi Spotify’ın olmazsa olmaz özelliklerinden de faydalanılabilecek.

Snapchat+ yeni 4 dolarlık abonelik hizmetini sundu

Snapchat BeReal özelliklerini mi kopyalıyor?

İşte bu özellik Snapchat kullanıcılarının bir anda akıllı telefonlarına sarılmalarına neden olurken, aslında özelliğin kısa bir süre önce ilk olarak yeni yeni ünlenmeye başlanan BeReal platformunda kullanıldığı ve Snapchat’in de ondan esinlendiği söylentileri ise tartışmalara neden oldu.

Snapchat 35 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardı

Aslında sosyal medya platformları arasında özellik kopyalaması son derece sık görülen bir şey. Ancak Snapchat gibi bir dünya devinin BeReal gibi henüz yeterli popülariteye sahip olmayan bir isimden esinlenmeye ihtiyaç duymadığını ve bu iki platformun özelliklerinin benzemesinin “tesadüf” olduğunu savunanlar da var, Snapchat’in doğrudan BeReal’i kopyaladığını savunanlar da. Peki sizce hangisi?

NASA Artemis fırlatmasını neden erteledi? İşte yanıtı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting