Facebook Messenger Day özelliği ile Snapchat’i kopyalıyor!

messenger day 1

Facebook Messenger Day özelliği geliyor. Facebook, Snapchat’i kopyalamaya devam ediyor. İşte yeni özellik hakkında ilk bilgiler.

Geçtiğimiz yaz aylarında Instagram, Snapchat’in en önemli özelliklerinden biri olan “Hikaye” özelliğini kullanıma açmıştı. Snapchat’i kopyaladığı sebebiyle tepki çeken Instagram’dan sonra şimdi aynı özellik Facebook Messenger için gündemde.

Messenger Day özelliği geliyor!

Facebook Messenger mesajlaşma uygulaması için yeni bir özelliğin testlerine başladı. Henüz resmi olarak duyurulmasa da test grubu tarafından basına sızdırılan ekran görüntüleri akıllara yine Snapchat’i getirdi. Uzun süredir Snapchat tarafından kullanılan “Hikaye” özelliği ile kullanıcılar fotoğraf ve videolarını arkadaşlarına 24 saat süreyle yayınlayabiliyordu. Benzer özellik Instagram uygulamasında da kullanıma sunulmuştu. Şimdi sırada Messenger var.

Daha önce Snapchat’i satın almak isteyen Facebook bu girişiminin başarısız olmasından sonra Snapchat’e karşı rekabeti kızıştırmaya başlamış görünüyor. Messenger Day özelliği Snapchat ve Instagram içerisindeki Hikaye özelliğine oldukça benziyor. Kullanıcılar 24 saatlik fotoğraf ve videoları bu özellik sayesinde arkadaşlarıyla paylaşabilecek.

Paylaşılan fotoğraf ve videoların üzerine çeşitli çizimler ve efektler de eklenebilecek. Yeni özellik henüz kullanıma sunulmadığı için özelliği Türkçe isminin ne olacağı şimdilik belirsiz. “My Day” veya “Messenger Day” isimlendirmeleri ortaya çıkan ekran görüntülerinde dikkat çekiyor. İlgili ekran görüntülerini haberimizin içerisinde bulabilirsiniz.

messenger-day-2

iPhone 7 için en iyi bataryalı kılıflar!