Ana SayfaGenelSlack, Rusya'daki hesapları askıya almaya başladı

Slack, Rusya’daki hesapları askıya almaya başladı

Axios’a göre, Rusya’daki birçok kuruluş kendilerini Slack hesaplarına giriş yapamazken buldu. İşte tüm detaylar.

Salesforce’a ait iş mesajlaşma uygulaması, ülkeye yönelik uluslararası yaptırımlara katıldı. Bunun yanı sıra ana şirket Ukrayna’nın işgalinden sonra uygulanan politikalara uymak için Rus kullanıcılarını platformundan çıkarmaya başladı. Rusya Ukrayna savaşı iki haftadan fazladır devam ederken tüm dünyada büyük şirketler yaptırımlar uygulamaya başladı.

Slack, Rusya'daki hesapları askıya almaya başladı

Slack, genellikle müşterileri için birçok önemli verileri barındırır. Aniden hesaplarına erişimi kaybeden kuruluşlar, buna hazırlıklı olmadıkça verilerini indirme şansını da kaybetmiş olabilir. Bir açıklamada Slack, şunları söyledi: “Slack’in ABD ve faaliyet gösterdiğimiz diğer ülkelerdeki yaptırım düzenlemelerine uymaya çalışıyoruz. Bazı durumlarda yasaların gerektirdiği şekilde önceden bildirimde bulunmaksızın hesapları askıya almak da dahil olmak üzere önlem alınması gerekiyor. Etkilenen müşterilerle bu eylemlerin etkileri konusunda iletişim halindeyiz. Yasaların izin verdiği yerlerde hesaplara erişim ve bilgi kurtarma gibi işlemlere olanak tanıyacağız.”

Slack, askıya aldığı Rus müşterilerinin sahip olduğu verileri silmezken, yaptırım uygulanan kuruluşlar da kendilerini etkileyen yaptırımlar kaldırılana kadar verilerine erişemeyecek. Yaptırımlar son hız devam ederken Rusya ve Ukrayna tarafında bir müzakere kararı gelmedi. İki taraf da anlaşma masasına otursa da bir türlü olumlu bir karar çıkamadı. İki haftadan fazladır devam eden bombardıman hala Ukrayna’yı vuruyor. Olayın nereye varacağı belirsizken yaptırımlar devam ediyor.

DRIVE UP :Mercedes-Benz Otomotiv’e staj başvuruları başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting