Ana SayfaGenelSkoda, Hindistan'ı gözüne kestirdi!

Skoda, Hindistan’ı gözüne kestirdi!

Çek otomobil üreticisi Skoda Auto, son dönemin en hızlı büyüyen otomobil pazarlarından olan Hindistan’ı gözüne kestirdi. Şirket bu amaçla Hindistan’a 1 milyar avro yatırım yapmayı taahhüt etti. İşte detaylar.

Alman otomotiv devi Volkswagen Group’un alt kuruluşlarından olan Skoda Auto son dönemde önlenilemez bir yükselişe geçti. Büyüme potansiyelini küresel pazarlarda değerlendirmek ve ivmesini katlamak isteyen şirket kritik yatırımları için gözüne Hindistan’ı kestirdi.

2017 yılında Rapid ve Kodiaq modelleri sayesinde buradaki satışlarında %30 yükseliş kaydeden Çek üretici 2020 yılı itibariyle burada kompakt bir SUV modeli üretmek istiyor. Zaten şirketin üst kuruluşu Volkswagen Group, Hindistan’ın batısında yer alan üretim tesisini genişletmeyi ve hatta yeni bir teknoloji merkezi kurmayı planlıyor. Tabii bu atılım Skoda’nın planlarına olumlu yönde katkı sağlayacaktır.

Skoda CEO’su Bernhard Maier açıklama yaptı!

Maier, 2017 yılında Hindistan’da hızla yükselişe geçen marka satışları hakkında “Bu yılki satış rakamları, müşterilerimizin modellerimiz için heyecanlı olduğunu gösteriyor” dedi. Maier ayrıca VW Group’un Hindistan’daki büyüme hedeflerine değindi.

Skoda, SUV üretimini Almanya’ya kaydırıyor!

Çek üretici 2020 yılında Avrupa’da yürürlüğe girecek sıkı emisyon standartlarını karşılamak için hazırlıklara şimdiden başladı. Üretici bu kapsamda araçlarında VW Group’a ait MQB A0 mimari platformunu kullanmayı planlıyor. Hindistan’da piyasaya süreceği modellerde ise bu platformu yerel standartlara göre revize edilecek. Çek üretici 2020 Hindistan’da üreteceği araçlarda %90 gibi yüksek bir oranda yerel imkan kullanımını hedefliyor.

Skoda

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU