Ana SayfaGenelSıfır otomobil satışı için ilginç düzenleme

Sıfır otomobil satışı için ilginç düzenleme

Sıfır ve ikinci el araç piyasası günden güne daha içinden çıkılmaz bir hale bürünürken, devlet artık bu duruma bir dur demek istiyor.

Sıfır otomobil satışı için ilginç düzenleme. Otomobil fiyatları her geçen gün artmaya devam ediyor. Durum öyle bir hale geldi ki, artık sıfır otomobiller her ay bir defa kesinlikle zamlanıyor ikincisi ise genelde sürpriz olmuyor.

Tesla otomobillerinde kritik güvenlik hatası!

Tabi sıfır otomobillerin fiyatının artması demek neredeyse benzer bir oranda ikinci el araç fiyatlarının da artması manasına geliyor. Olansa yine her zaman ki gibi vatandaşa oluyor. Geçtiğimiz yıl 150 bin civarında olan ikinci el bir otomobil şu an 300 bin bandında satılırken, en uygun sıfır otomobil bile fiyatı neredeyse 400.000-TL’ye dayanmış durumda.

Buick elektrikli otomobil

Sıfır otomobil satışı için ilginç düzenleme

İşte bu gidişata bir dur demek isteyen yetkililer ise oldukça ilginç bir çözüm üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde Bakan Mehmet Muş’un ilk sinyallerini verdiği çalışma, bugün bir kez daha gündeme geldi. Buna göre sıfır otomobil alanlar, bu otomobillerini satabilmek için ya 6 ay geçmesini ya da arabanın en az 5 bin km olmasını beklemek zorunda kalacaklar. Tabi bu ikisinden hangisi daha önce gelirse, şart sağlanmış ve araç satılabilir hale gelmiş olacak.

sürücüsüz otomobiller

Öte yandan yapılan açıklamalara göre, hala üzerinde çalışılan bu uygulama sadece şirketler için geçerli olacak ve vatandaşlar bu düzenlemeden etkilenmeyecek. Ayrıca eğer bu düzenleme hayata geçerse ömrü de kısıtlı olacak ve geçici bir süre yürürlükte kaldıktan sonra sistem yine eski halini alacak.

Marvel Midnight Suns yapımı ertelendi!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting