Sıfırdan kurulan Android telefonlar için yeni bir dönem başlıyor


Google yeni kurulan Android telefonlarda, yüklü gelen uygulamalarla ilgili bir değişiklik yapmaya karar verdi. Değişiklikle beraber kullanım bir nebze daha kolaylaşacak gibi duruyor.

Android sistem uygulamaları otomatik güncellenecek

Android’i yeni kurduğumuzda karşılaştığımız sorunlardan bir tanesi, kilit rol oynayan sistem uygulamalarının güncellenme ihtiyacı ve kararsız çalışmaları. Bu tarz durumlarda özellikle Google Play Hizmetlerinin kararsız çalıştığına çok kez şahit olmuşuzdur. Evet, Play hizmetleri sorunu kendi kendine çözebiliyor fakat birçok uygulama hala bir Google hesabına ihtiyaç duyuyor.

Öte yandan kurulum aşamasında bir Google hesabına giriş yapamamış olabilirsiniz. Bu senaryoda ön yüklü gelen uygulamaların (telefonun yazılım tarihine bağlı olarak) oldukça eski sürümlerini kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Hatta bazıları çalışmayabilir.

Bunun farkında olan Google, düğmeye basmış durumda. Geliştiricilere gönderilen e-postada bunun değişeceğiyle ilgili birtakım bilgiler verildi. Buna göre kullanıcıların, bir Google hesabına giriş yapmadan sistem uygulamalarını güncelleyebilmeleri sağlanacak. Böylece sistemin, hem daha kararlı hem de daha güvenli hale getirilmesi hedefleniyor.

Birkaç ay içerisinde Android 5.0 ve üstü için testine başlanacak olan özelliğin, az sayıda kullanıcıyı etkileyecek gibi gözükse de etkili bir detay olduğu söylenebilir.

1000 TL altına alınabilecek en iyi akıllı telefonlar


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin