Android sistem güncellemeleri Play Store’dan sunulabilir!

Android sistem güncellemeleri

Android sistem güncellemeleri bugün gelen sızıntıya göre; Play Store uygulaması üzerinden yüklenmeye başlanabilir. Ancak muhtemelen bu özellik Pixel modelleri ile sınırlı olabilir.

Google; nihayet güncelleme dağıtım sisteminde bazı değişiklikler yapmak için kolları sıvadı. Gelen bilgilere göre; Google, Android’de Google Play Store’dan sistem güncellemelerini indirip yüklemenizi sağlayacak yeni bir özellik sunmayı planlıyor.

Android sistem güncellemeleri Play Store’dan sunulabilir!

9To5Google sitesinin ortaya çıkardığı bu yeni özellik Google Play Store’un 14.5.52 sürümünde tespit edilmiş. Yeni gelen sızıntılara göre, Google Play Store’da, aynen ayarlar uygulamasındaki sistem güncelleme sayfasında bulduğunuza benzer bir ‘İndir ve Yükle‘ bölümü yer alacak.

Google’ın ağzından bu konu hakkında herhangi bir şey duymamış olsak da, bu özellik uygulandıktan sonra; resmi güncelleme yayınlanmaya başlar başlamaz sistem güncellemelerini almanız daha da kolaylaşacak.

Google Pixel 3a ve Pixel 3a XL göründü!

Tahminlere göre böyle bir özellik sunulsa bile ilk olarak Pixel modellerinde yer alacaktır. 3. parti telefon üreticilerinin yine kendi sunucuları üzerinden güncelleme yayınlamaya devam edeceğini düşünüyorum. Muhtemelen en azından aylık olarak yayınlanan Android güvenlik güncellemeleri Play Store üzerinden sunulabilir.

Android sistem güncellemeleri


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin