Ana sayfa Genel LG rulo ekran patenti çok konuşuldu

LG rulo ekran patenti çok konuşuldu

Güney Koreli teknoloji devi LG rulo ekran patenti, birçok kişi tarafından yoğun ilgi gördü şirketin ilerleyen yıllarda katlanabilir ekranlar ile ilgili yeni çalışmalar yürüteceği söyleniyor. İşte LG ile ilgili önemli haberimizin detayları.

İlerleyen yıllardaki akıllı telefonların belki de iki ayrı kategoriye ayrılabileceği söyleniyor. Katlanabilir telefon tanıtımı konusunda son derece başarılı olan Samsung, geçtiğimiz gün yeni katlanabilir telefonu Samsung Galaxy Z Flip’i UNPACKED etkinliğinde herkese gösterdi Samsung’un yanı sıra birçok büyük şirket de bu teknoloji üzerine çalışmalarını hızlandırdı.

LG rulo ekran patenti kullanıcıları şaşırttı

Şirket, katlanabilir ekranları katlamaktan ziyade onları rulo gibi yuvarlamak için yeni teknolojiler buluyor. Bununla ilgili daha önce de çalışmalarını yürüten şirket, farklı bir tasarımla geldi. LG’nin patentindeki cihazın ekranını çıkarmak için her iki kenarı da birbirinden ayırmak gerekiyor.

Şirketin yayınlamış olduğu patent görsellerden görülebildiği üzere LG’nin akıllı telefonu, kullanıcının ihtiyacına göre ekran boyutuna sahip oluyor. Ayrıca patentte yer alan bilgilere göre ekranda bulunan herhangi bir içeriğin boyutu da kullanıcının ekranı hangi boyuta getirdiğine göre şekillenebilecek. Bu yöntem, cihazda bulunan ve ekranın ne kadar açıldığını tespit edebilen bir sensör ile kullanım olanağına sahip.

LG son derece iyi patentler ile kullanıcıların gönlünü kazanmayı başarıyor. Sizce şirketin bu yeni rulo şeklindeki yuvarlanabilen ekran patenti kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacak? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

2019’un en iyi buluşlarından biri : LG 8K OLED TV

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler