Ana SayfaGenelSamsung’un Windows Phone 8 İşletim Sistemine Sahip İlk Akıllı Telefonu Satışta!

Samsung’un Windows Phone 8 İşletim Sistemine Sahip İlk Akıllı Telefonu Satışta!

Samsung’un İlk Windows Phone 8 işletim sistemine sahip akıllı telefonu olan Ativ Odyssey Amerika’da Verizon operatörüyle birlikte satışa sunuldu.

Uzun zamandır Samsung’un Windows Phone 8 işletim sistemli akıllı telefonlar konusunda nasıl bir yol izleyeceği bekleniyordu. Firma Nokia ve HTC’nin akıllı telefonlarının piyasaya çıkmasının ardından biraz bekledi ve ilk ürününü geçtiğimiz gün içerisinde satış sundu. Bu yeni ürün Verizon abonelerine aylık 49 dolarlık bir paket ile sunuluyor. Ürünün 4G  LTE desteğinin olduğunu söylememizde fayda var. samsung ativ-odyssey
Samsung’un yeni göz bebeği olan Ativ Odyssey 4 inç ekrana sahip. Bu ekran üzerinde 800 x 480 piksel çözünürlük sunana Samsung kullanıcıların farklı bir deneyimin kapılarını aralıyor. 5 megapiksel çözünürlükte kamerası bulunan ürün ile 1080 p videolar çekilebiliyor. 1.5 GHz frekans hızına sahip çift çekirdekli işlemciden güç alan bu yeni akıllı telefonun 2100 mAh gücünde bataryası bulunuyor. Ürünün Avrupa semalarında ne zaman satış çıkacağı konusunda ise henüz bir bilgi yok.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU