Ana SayfaGenelSamsung, yüksek performans sunan UFS 4.0 'ı duyurdu

Samsung, yüksek performans sunan UFS 4.0 ‘ı duyurdu

Samsung, Evrensel Flaş Depolama UFS 4.0 sürümünü duyurdu. Akıllı telefonlar ve yarı iletken söz konusu olduğunda akla gelen ilk firma olurken bu sürümle bir önceki sürümünden 2 kat daha iyi performans verecek.

Yeni UFS 4.0, Joint Electron Device Engineering Council (JEDEC) yönetim kurulu tarafından onaylandı. Samsung, yeni flash depolama biriminde en son JEDEC standart spesifikasyonunu uyguladığını söylüyor. Samsung’un bir önceki UFS 3.1’i zaten güçlü bir performans sergiliyordu ancak şirketin yeni nesil flash depolaması, büyük hız ve verimlilik kazanımları vaat ediyor.

UFS 4.0

Şirkete göre , yeni sürüm depolamanın gelecek telefonlarda performansı ve güç verimliliğini artırması bekleniyor. UFS 4.0, önceki 3.1’in iki katı olan şerit başına 23,2 Gbps’ye kadar hız sunacak . Samsung, bu bant genişliğinin büyük miktarda veri işleme gerektiren 5G akıllı telefonlar için mükemmel olduğunu söylüyor.

Yeni depolama çözümünün gelecekteki otomotiv uygulamalarında, Artırılmış gerçeklikte (AR) ve Sanal gerçeklikte (VR) de benimseneceği söyleniyor.

4.0’da güç verimliliği de artırıldı. Yeni bellek, önceki 3.1 sürümüne göre %46’lık bir gelişme olan mA (miliamper) başına 6,0 MB/sn sıralı okuma hızı sunacak. Bu, UFS 4.0 ile donatılmış akıllı telefonların daha iyi pil ömrüne ve gelişmiş okuma ve yazma hızlarına sahip olacağı anlamına gelir.

Son sürüm önceki 3.1’e kıyasla daha küçük bir boyuta sahip olacak. 11 mm x 13 mm x 1 mm ölçülerinde daha etkin alan kullanımı ve tasarım kolaylığı sunar. Depolama kapasitesi açısından, 1 TB’a kadar değişen çeşitli kapasitelerde gelecek. Yeni belleğin seri üretimi muhtemelen 2022’nin üçüncü çeyreğinde başlayacak.

Apex legends mobile bu ay küresel olarak piyasaya çıkıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting