Ana SayfaAkıllı TelefonSamsung Xiaomi Mi Mix Alpha gibi telefon hazırlıyor

Samsung Xiaomi Mi Mix Alpha gibi telefon hazırlıyor

Samsung’un Xiaomi Mi Mix Alpha gibi bir telefon üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Güney Koreli firma 2021’e bomba gibi bir giriş yapabilir.

LetsGoDigital, yüksek kaliteli görüntüler ve Samsung’un yaklaşmakta olan potansiyel amiral gemisinin patent görüntüleri temelinde oluşturulan bir videosunu yayınladı. Görünüşe göre Samsung Xiaomi Mi Mix Alpha gibi telefon hazırlamak için kolları sıvamış durumda

Akıllı telefonda Xiaomi Mi Mix 3’ü anımsatan bir kaydırıcı yer alacabilir. Katlandığında kameralar gövdenin içine yerleştiriliyor. Üst kısımda kavisli bir şelale ekranı yer alırken, ikinci ekran da akıllı telefonun arkasında bulunuyor. Bu bakımdan cihaz, etrafı saran ekranıyla Xiaomi Mi Mix Alpha’ya benziyor diyebiliriz.

Samsung Huawei kullanıcılarına odaklanıyor

Alınan patentin açıklaması, akıllı telefonun şeffaf bir “akrilik malzemeden” yapıldığını gösteriyor. Akıllı telefonun görünür bir ön kamerası yok, ancak buna gerek yok. Gerekirse kullanıcı arka ekrana geçebilir ve bunu vizör olarak kullanabilir.

Bununla birlikte, kullanıcının hangi ekrana baktığını bulmak için gerekli olan ekranın altında hala gizli bir kamera olacak. Diğer özellikler arasında bir alt ekran parmak izi okuyucusu, stereo hoparlörler ve ekranın altında bulunan diğer sensörler bulunacak.

Görünürde düğme veya bağlantı noktası yer almıyor. Patent, cihazın bir piezoelektrik sensör kullanılarak açılıp kilidinin açılabileceğini söylüyor. Patent ayrıca eSIM ve kablosuz şarjdan da bahsediyor.

2020 yılı, akıllı telefon endüstrisi için en zor yıllardan biri olarak hatırlanacak. COVID-19 salgını, özellikle birinci ve ikinci çeyreklerde dünyayı ve sektörü bir bütün olarak kasıp kavurdu. Üretimdeki kesinti ve kilitlenme kısıtlamaları nedeniyle satışlarda büyük düşüşler gördük. Müşteriler ayrıca 2020’nin ilk aylarında akıllı telefonlar yerine temel ürünlere para harcamayı tercih etti.

Ancak bu durum 2021 yılında değişecek gibi görünüyor. Özellikle Samsung‘un inovatif telefonları ile önümüzdeki yıl bizleri çok daha fantastik telefonlar karşılayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU