Samsung ve Niantic Harry Potter oyunu yapacak

note 9

Pokemon GO ile isminden söz ettiren Niantic, şimdi de Samsung’la işbirliğine gidiyor. İkili yeni bir Harry Potter oyunu için el sıkıştı. İşte detaylar.

İsmini ilk olarak Ingress isimli konum tabanlı oyunla duyuran Niantic, Pokemon GO ile adeta zirve yapmıştı. Son söylentilere göre Samsung, mobil oyun stüdyosuna yeni bir Harry Potter oyunu yapmak için teklif götürdü.

Samsung’dan Harry Potter hamlesi!

Son dönemde Samsung’un mobil oyun tarafına önemli yatırımlar yaptığını biliyoruz. Galaxy Note 9’un oyun telefonlarında bulunan soğutma sistemine benzer bir teknoloji kullanması ve Fortnite Mobile tarafında yapılan yatırımlar, bu durumun en net göstergesi.

Fakat görünen o ki Samsung kendi telefonlarına özel oyunlarla dikkat çekmeye devam edecek. Sızdırılan son raporlara göre, Samsung yeni bir Harry Potter oyunu yapmak istiyor. Güney Koreli teknoloji devinin bu oyun için Pokemon GO’nun geliştirici stüdyosu olan Niantic ile görüştüğü ifade ediliyor. Samsung’un Note 9’un kalemini bir asa gibi kullanmaya fırsat verecek yeni Harry Potter oyunu için Niantic’e 40 milyon dolarlık yatırım yapacağı da sızdırılan bilgiler arasında.

niantic

İkili arasında yapılan anlaşmaya Ingress haklarının da dahil edildiği iddia ediliyor. Bu da yeni Harry Potter oyununun Pokemon GO gibi konum tabanlı bir yapım olabileceğini gösteriyor. Bahse konu oyunun önümüzdeki yılın başlarında oyun severlerin beğenisine sunulması bekleniyor.

Pokemon Let’s Go Pikachu PC’de oynanabiliyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir