Turkcell uçan baz istasyonu Dronecell ile karşımızda!

maxresdefault 34

Turkcell bugün Türkiye’de bir ilk olan Dronecell’i duyurdu. Acil durumlarda devreye girecek olan Dronecell, havadan baz istasyonu görevini üstlenecek. İşte Turkcell’in uçan baz istasyonu hakkındaki detaylar.

Operatör devi Turkcell bugün Türkiye’de bir ilke imza attı. Afet ve acil durumlarda bildiğiniz gibi maalesef ki baz istasyonları yoğunluktan dolayı kitleniyordu. Turkcell bu tip olaylarda önlemini almak ve vatandaşlara en iyi hizmeti vermek için kolları sıvadı. Dronecell ismindeki yeni drone sayesinde acil durumda hat çekmiyor söylemi tarih olacak.

Dronecell ne işe yarıyacak?

Turkcell’in drone’lar yardımı ile geliştirdiği teknolojiye uçan baz istasyonu desek yanlış olmaz. Bu drone’lar doğal afet ve acil durumlarda şebekenin kitlendiği bölgelerde devreye girecek. Havadan baz istasyonu görevi görecek olan bu drone’lar söylenen göre 4.5G kalitesinde hizmet verecek.

Turkcell iPhone Xs ve iPhone Xs Max fiyatları açıklandı!

Turkcell’in bu ürünü duyurmak için yayınladığı reklamda en dikkat çeken ve güzel olan bir detay ise şu oldu: “Hiçbir zaman kullanmamak dileği ile“. Umarız bu tip teknolojiler her zaman hazır olur ancak kullanmak zorunda kalmayız.

Dronecell


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir