Ana SayfaGenelSamsung varisi Jay Y.Lee affedildi!

Samsung varisi Jay Y.Lee affedildi!

Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol, Samsung varisi Jay Y. Lee’yi affetti. Bunun sebebi ise ülke ekonomisini canlandırma umudu. İşte tüm detaylar.

Lee, geçtiğimiz dönemlerde Samsung iştirakinin birleşmesini desteklemek için kamu görevlilerine rüşvet vermekten suçlu bulunduktan sonra 2017 yılında beş yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bir yıl gözaltında tutulduktan sonra serbest kaldı, ancak Güney Kore Yüksek Mahkemesi bu kararı bozdu ve davanın yeniden görülmesine karar verdi. Lee, bu yeniden yargılamada 2021’in başlarında iki buçuk yıl hapis cezasına çarptırılmıştı, ancak durum tamamen değişti.

Samsung varisi Jay Y.Lee affedildi!

Sivil grupların adalet sisteminin ülkenin adalet sistemine karşı hoşgörülü olmasının başka bir örneği olarak tanımlanan bir gelişme yaşandı. Şimdi, Lee’nin rüşvet suçlamasıyla tekrar hapse gönderilme konusunda endişelenmesine gerek kalmadı zira başkan affedildi. Lee’nin Samsung yönetim kuruluna yeniden katılmasına ve anlaşmaları kapatmak için denizaşırı ülkelere seyahat etmesine bile izin veriliyor. Şirket yöneticilerinin kendisini en son gelişmelerden haberdar etmesine rağmen, daha önce şartlı tahliye koşulları altında Samsung’da resmi bir rol üstlenmesine izin verilmiyordu. Kore hükümeti yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ekonomiyi canlandırarak ekonomik krizin üstesinden gelmek amacıyla, kısa süre önce ertelenen hapis cezası sona eren Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Lee Jae-yong eski görevine iade edilecek.” Bu kapsamda affedilen yönetim başkanı tekrar işinin başına geçebilecek diyebiliriz.

iPhone pil güncellemesi bazı problemleri beraberinde getirdi

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting