Ana Sayfa Samsung Samsung telefon bölümünde CEO değişti

Samsung telefon bölümünde CEO değişti

Samsung telefon bölümünde sürpriz bir şekilde CEO değişikliği yapıldı. Roh Tae-moon yeni CEO görevini üstlenecek isim oldu.

Güney Koreli elektronik ve teknoloji devi Samsung telefon bölümünün başına yeni bir CEO getirdi. Telefon bölümünün eski CEO’su DJ Koh, şirketin IT ve mobil iletişim kolunun başına geçerken telefon departmanın yeni CEO’su ise Roh Tae-moon olacak.

Samsung telefon ürünlerinde ciddi değişim bekleniyor

Şirketin merakla beklenen yeni telefonu Galaxy S20’nin lansmanı öncesinde gerçekleşen bu değişimle, lansmanı yapacak isim de Roh Tae-moon olacak gibi görünüyor.

Yönetim kurulan 1997 yılında gire Roh Tae-moon, Samsung Galaxy ürün gamının geliştirilmesinde görev aldı. Ürünlerin mühendislik ve tasarım detaylarından sorumlu olan Roh’un maliyetleri düşürmek üzerine yönetim biçimi de iyi biliniyor. Roh, geçmiş yıllarda Samsung için maliyetli olan pek çok üretim sürecini dış kaynaklara yönlendirerek şirkete önemli tasarruf yaptırdığı dile getiriliyor.

Samsung, daha önce en önemli rakibi Apple ile sert rekabet halindeyken ve milyar doalrlık tazminat savaşları veriyordu. Şimdi ise Apple’a ek olarak Çinli üreticiler Huawei, Xiaomi ve Oppo’nun yakın markajı altında bulunuyor. Çinli üreticilerin maliyet avantajı ile rekabette Samsung’u zorlaması nedeniyle Roh’un üretim maliyetlerinden tasarruf etme alışkanlığı giderek daha fazla önem kazanıyor.

Roh’tan ayrıca, önceki CEO Koh’un uzun süre geciktirdiği katlanabilir ekranlar konusunda innovatif ürünler geliştirmesi ve bu yeni ürün gamında şirketi zirveye taşıması bekleniyor.

Instagram IGTV butonunu kaldırıyor

Roh’un Samsung’un kaliteli ürünler geliştirmek konusundaki prestijini de yükseltmeyi hedeflediği de biliniyor. Önceki yıllarda Samsung’un imajını güçlendirmek için yaptığı çalışmalar şirket yönetiminde beğeniyle karşılanmıştı.

Yeni CEO ile Samsung’un imajında ve hatta tasarımlarında önemli değişimler görmek mümkün olacak. Bakalım rakipleri yeni CEO’nun hamlelerine karşı nasıl önlemler alacaklar?

Samsung telefon

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting