Samsung Galaxy S21 yeni renkleri ile göründü

Samsung Galaxy S21

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Samsung Galaxy S21 farklı renkleri ile görüntülendi. Peki, telefonun özellikleri nasıl olacak?

Amiral gemisi Samsung Galaxy S21 yeni görselleri ile karşımıza çıktı. Ocak ayında tanıtılması beklenen bu telefon, Samsung’un ustalık eseri olacak gibi görünüyor. Peki, bu model özellikleri ile Android tutkunlarına neler sunacak?

Telefonun yeni görüntüleri Güney Kore’den içeriden Kero Kim tarafından paylaşıldı. Görünüşe göre Galaxy S21 serisi Samsung’un en renkli amiral gemilerinden biri olacak.

Galaxy S21 ailesinin üyeleri, Qualcomm Snapdragon 875 SoC tabanlı ilk telefon olacak. Bazı ülkelerde ise Exynos 2100 yonga seti ile satılacak olan S21 ailesi, RAM konusunda 8 GB ve 12 GB RAM’e yer verecek.

Samsung, Z Fold 2, Note 20 serisi ve Galaxy S20 FE’nin piyasaya sürülmesiyle 2020 için amiral gemisi segmentini kapatmıştı. Şimdi, şirket Galaxy S21 serisinin lansmanı için geri sayımı başlattı. Koreli firma henüz onaylamasa da, söylentiler Ocak ayında yani normalden daha erken bir tanıtıma işaret ediyor.

Samsung Galaxy S21

Yakın zamanda Galaxy S21’in ana sürümü, Hint Standartları Bürosu’ndan (BIS) sertifikasını aldı. Cihaz SM-G991B model numarasıyla gelecek. Söylentilere göre Samsung, bu yıl piyasaya çıkan serisini koruyarak Galaxy S21, S21 + ve S21 Ultra’yı getirecek. Ana ve Plus modellerinin her birinin iki farklı varyantı olduğu söyleniyor.

Samsung Galaxy S21

AndroidPolice’in bir raporuna göre, telefon, 120Hz’lik yüksek yenileme hızına sahip 6.2 inç FHD + LTPS ekrana sahip olacak. Ancak, ana model Uyarlanabilir Yenileme Hızı özelliğini içermeyecek. Yazılım cephesinde, telefon Android 11 işletim sistemi ile gelecek ve OneUI 3.1’i çalıştıracak.

Samsung Galaxy S21 iddia edilen teknik özellikler

3C listesi, Samsung Galaxy S21’in 3.880mAh batarya ile geleceğini ortaya çıkardı. Ancak bu, nominal pil kapasitesidir. Tipik kapasitenin 4.000 mAh civarında olacağına ve açıkçası Samsung’un bu sayıyı pazarlama amacıyla kullanacağına inanıyoruz. Dahası, cihaz biraz güçsüz olan 25W hızlı şarj ile gelecek şekilde ayarlanacak.

Çin şirketleri, 33W hızlı şarjlı orta sınıf telefonları piyasaya sürüyor. Örneğin Realme, 65W hızlı şarjlı uygun maliyetli bir cihaz sunmanın ötesinde bir adım attı. Birinci sınıf bir amiral gemisinin yine de son teknoloji olmayan bir standartla gelmesi biraz kötü olacak

Telefonun arkasında üçlü kamera dizisi bulunacak. Bu kameralar 12 MP ana, 12 MP ultra geniş modül ve 64 MP telefoto şeklinde konumlandırılacak. Diğer özellikler arasında 5G bağlantısı, Bluetooth 5.1 ve NFC yer alacak.

Huawei yeni kampanya ile geliyor işte tüm detaylar

Cihaz Phantom Violet, Phantom Pink, Phantom Grey ve Phantom White renklerinde gelecek. Söylentilere göre Samsung, Galaxy S21 serisinin fiyatlarını normalin biraz altına çekecek. Şirket, ekonomik durgunluğun bu zor günlerinde amiral gemilerinin çekiciliğini geri kazanmayı umuyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir