Ana SayfaGenelSamsung Chromebook Pro Büyük Beğeni Topluyor

Samsung Chromebook Pro Büyük Beğeni Topluyor

Samsung yeni nesil 2si1 bilgisayarı Chromebook Pro ile ilgi çekiyor. Güney Koreli üretici yeni cihazı ile kullanıcılara basit ve kullanışlı bir cihaz sunmayı amaçlamış. ARM işlemci ve Google tarafından geliştirilen Chrome OS işletim sistemi ile birlikte gelen cihazın detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Google 2009 yılında Chrome OS işletim sistemini tanıtmış ve bu işletim sistemini kullanan ilk Chromebook’unu 2011 yılında piyasaya sürmüştü. Firmanın Samsung, Asus ve HP gibi partnerlerine ürettirdiği bilgisayarlar, ARM tabanlı işlemcilere ve özel Chrome OS işletim sistemine sahip. Ülkemizde yaygın olarak satılmayan ve kullanılmayan cihazlar, gerek güç tüketimi gerekse işlevsellik açısından kullanıcısına pek çok imkan sunuyor.  Yabancı teknoloji siteleri tarafından değerlendirilen Samsung ChromeBook Pro, önemli yayınlar tarafından başarılı bulunmuş.

ChromeBook_main_1

Samsung’un da birkaç Chromebook modeli bulunuyor. Bunlardan en iyisi  ise Samsung Chromebook Pro. Üstelik bu cihaz Lenovo’nun YOGA serisi gibi 360 derece dönme yeteneğine de sahip. Bunun yanında yeni Chrome OS ile Google Play Store’dan uygulama indirmek  de mümkün. Ayrıca Samsung cihaza bir de S-Pen eklemiş. Note serisi hayatımıza giren S-Pen teknolojisi ile basınç da algılandığı için deftere yazar gibi yazı yazmak mümkün kılınmış.

pdp_feature_03_00_1920

Chromebook Pro oldukça sade ve şık bir tasarıma sahip. Kasa ve ekran   2 adet 360 derece dönme yeteneğine sahip menteşe ile şık bir şekilde birleştirilmiş. Bu sayede de  ‘mütevazi’ bir dizayn elde edilmiş. Cihazın aktif olarak satılan modelinde “Platinium Silver” denen pek yabancı olmadığımız ‘parlak gri’ bir renk kullanılmış. Chromebook Pro, (çok daha fazla pahalı olan) Macbook gibi homojen bir görünüme önem veriyor. Her 2 tarafında da birer adet USB-C girişine sahip. Birinden şarj ederken öteki giriş ile cihazınıza çeşitli çevre donanımları (4K bir monitör de buna dahil) eklemeniz mümkün. Cihazın sol tarafında bir adet MicroSD ve kulaklık girişi mevcut. Sağ tarafta ise ses açma-kapatma tuşu ve güç tuşu ile birlikte S-Pen yuvası bulunmakta. Yaklaşık 1.4 cm kalınlığı ve 1.08 kg ağırlığı ile gerçekten zarif bir görünüm elde eden Chromebook Pro bu sayede de gerçekten “Taşınabilir Cihaz” sıfatını hak ediyor.

Teknik Özellikler

  • 12.3 inch Quad-HD ekran
  • 4 GB RAM
  • 32 GB depolama
  • Intel M3 işlemci

Piyasada şu an 549 USD fiyat ile sahibini bulmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU