Ana sayfa Akıllı Telefon Samsung Bixby tuşu geri dönüyor

Samsung Bixby tuşu geri dönüyor

Uzun süredir tartışmalara konu olan Samsung Bixby tuşu yeniden kullanıma hazır hale geliyor. Samsung Galaxy Note 10 serisi daha önceki Samsung modellerinden farklı olarak Bixby tuşuna sahip olmayacak. Ancak şirket buna çok daha farklı bir çözüm buldu. İşte haberimizin detayları.

Yapılan tanıtımda Galaxy Note10 ve Note10 Plus’ın Bixby tuşuyla gelmeyeceği ifade edilmişti. Şirket, Bixby’e hızlı bir şekilde ulaşmak isteyenler için yeni bir yöntem geliştirdi. Güç tuşuna uzun bir süre bastığınızda Bixby kendiliğinden aktif hale geliyor. Problem tamamen yazılım üzerinden çözüldü.

Samsung Bixby tuşu güç menüsüne entegre edildi

Yeni Samsung cihazlarında geç düğmesine iki kez bastığınızda karşınıza seçenekler çıkacak. Bu seçeneklerden dilediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca güç tuşuna uzun bir süre basmanız durumunda, Bixby tüm sistemler için aktif hale gelecek.

Güç menüsü ile ilgili değişiklikleri güç düğmesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Android Q, One UI arayüzünün 2.0 sürümünü getirecek olan Samsung, belki de diğer Galaxy akıllı telefonlarında da güç düğmesi işlevini artırabilir. Ancak bununla ilgili Samsung yetkilileri tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yakın bir zamanda Samsung Galaxy cep telefonları ile ilgili çeşitli yazılım değişiklikleri gerçekleştirilecek. Bunların önemli bir bölümünün güç düğmesi ve kamera ile ilgili olması bekleniyor. Sizce de Samsung tarafından yapılan bu yazılım değişikliği doğru mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Galaxy F, Bixby 3.0 ile birlikte gelecek!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler