Ana Sayfa Donanım Samsung ATIV One 5 Style, ATIV Book 9 PLUS ve ATIV Book...

Samsung ATIV One 5 Style, ATIV Book 9 PLUS ve ATIV Book 9 Lite Geliyor!

Samsung, gün geçtikçe genişleyen ATIV markası çatısı altında, üç yeni Windows 8 işletim sistemli cihazının lansmanını gerçekleştirdi. Serinin yepyeni ürünleri; Book 9 PLUS, Book 9 Lite ve One 5 Style, Samsung ATIV serisinin marka vaadini devam ettirerek, mobil telefon ve bilgisayar ortamları arasındaki geçiş ve uzantılarda, kesintisiz ve kusursuz bir “iş – sosyal yaşam” dengesi sağlıyor.

Samsung ATIV serisi; bir arada sunduğu stil, tasarım, en yeni teknoloji ve kesintisiz yakınsama yetkinlikleri ile, kişisel bilgisayar deneyimini yeniden tanımlıyor. Seriye eklenen yeni ATIV ürünleri kullanıcısına; bağlantıda kalma, çalışma veya eğlenceli vakit geçirme ihityaçlarının tümünü, mekan ve ortamdan bağımsız olarak karşılama seçeneği sunuyor. Yeni ATIV dizüstü ve PC’lerin önemli özelliklerinden biri de; bilgisayarlar ve Samsung Akıllı Telefonlar arasındaki paylaşımı tek harekete indirgeyen yeni SideSync teknolojisine sahip olmaları. Yeni ATIV’ler bu teknoloji ile, Samsung’un PC ve mobil deneyimleri yakınlaştırma vaadini tam anlamıyla destekliyor.

Samsung aynı zamanda; PC’nin donanımını, kişisel bulut sunucusuna çeviren yeni HomeSync Lite teknolojisini ilk kez görücüye çıkartıyor. HomeSync Lite, kullanıcıların mobil cihazlarındaki içerikleri PC’lerine yedeklemelerine ve diledikleri zaman, diledikleri yerden bu içeriklere erişmelerine olanak sağlıyor.Samsung_Ativ_Book_9_Plus

ATIV Book 9 PLUS

ATIV Book 9 PLUS; ultra ince, ultra hafif özellikleri ile son derece beğenilen, tasarım ödüllü, ATIV Book 9’un sonraki nesil temsilcisi. 33.000 saatlik ince işçiliğin bir sonucu olarak ortaya çıkan Book 9 PLUS adeta bir başyapıt. Alüminyum kullanılarak, yekpare ve bağlantısız formda  tasarlanmış olan özel kapaklı dizüstü bilgisayarda; Windows 8 için optimize edilmiş olan dokunmatik ekran gibi, önceki modeline eklenmiş yeni özellikler bulunuyor.

Yüksek çözünürlük, QHD+ (3200 x 1800) ekran kalitesinin yanı sıra; 12 saatlik pil ömrü, kıtalar arası uçuşlarda bile tek şarjla kesintisiz kullanıcı deneyimi sağlıyor. ATIV Book 9 Plus, bir saniyede açılırken, ön yükleme işlemi altı saniyeden daha kısa sürede gerçekleşiyor ki; bu da kullanıcının neredeyse anlık zaman diliminde datasına ulaşımı anlamına geliyor. Book 9 Plus ile GALAXY akıllı telefonlar arasındaki içerik paylaşımı; Samsung SydeSync teknolojisi ile inanılmaz kolaylaşıyor; bu da verimlilik anlamında ATIV Book 9 Plus’ların güçlü özelliklerinden biri.

Samsung_Ativ_Book_9_Lite

ATIV Book 9 Lite

ATIV Book 9 Lite, Book 9’un taşıdığı premium tasarım çizgilerinin aynılarını taşıyor; daha geniş bir kullanıcı kitlesini hedefliyor. ATIV Book 9 Lite, 10 noktalı dokunmatik ekran da dahil olmak üzere en yeni teknoloij ile donatılmış.  Dört çekirdekli işlemci, 128GB SSD gibi özellikleri ile Book 9 Lite, teknolojiyi son derece uygun fiyata sunuyor. Yaklaşık 1.44 kg ağırlığı ve 16.9 mm’lik ince tasarımı ile ATIV Book Lite hayatı mobil yaşayanlar, iş için sıkça seyahat edenler için ideal. ATIV Book 9 Lite’lar da, PC’ler ile Samsung akıllı telefonlar arasındaki içerik paylaşımını son derece kolaylaştıran Samsung SydeSync teknolojisine sahipler.

ATIV One 5 Style

ATIV One 5 Style, GALAXY’nin tasarım estetiğinden esinlenilerek, gerek iş gerekse yaşam mekanlarına şıklık katabilecek bir hepsi–bir-arada masaüstü PC. Full HD (1920×1080) çözünürlüklü dokunmatik ekranı, ATIV One 5 Style’ı fotograf ve video görüntüleme için de ideal bir PC konumuna oturtuyor.

Samsung-ATIV-One5

Samsung ATIV serisinin çıkışından bu yana pazara sunulan ilk hepsi–bir-arada masaüstü PC ürün olan One 5 Style, home-ofisler ve ev ortamları için de minimalist, sofistike ve yalın tasarımı ile modern tarzları tamamlayıcı nitelikte. PC’ler ile Samsung akıllı telefonlar arasındaki içerik paylaşımını son derece kolaylaştıran Samsung SydeSync teknolojisi, ATIV One 5 Style’da da mevcut. Ürüne eklenebilecek HomeSync Lite teknolojisi ise, PC’nin donanımını kişisel bulut sunucusuna çeviriyor. Bu şekilde kullanıcılar mobil cihazlarındaki içerikleri PC’lerine yedekleyerek diledikleri zaman ve diledikleri yerden bu içeriklere erişebiliyorlar. ATIV One 5 Style, tüm aile bireylerine kendilerine özel hesaplarını yönetmelerine olanak tanırken, ortak kullanım ve paylaşımlar için de keyifli bir platform görevi görüyor.

 

Önemli Teknik Özellikler

Kategori Ayrıntılar ATIV Book 9 PLUS ATIV Book 9 Lite ATIV One5
Ekran Boyu 13.3” 13.3” 21.5”
Çözünürlük 3200 X 1800 (Dokunmatik Ekran) 1366 x 768 (Dokunmatik Ekran fabrika opsiyonlu) 1920×1080
 
 
Performans OS Windows 8 Windows 8 Windows 8
İşlemci Core i5 ULT Dört Çekirdekli İşlemci (1.4 GHz’e kadar) Dört Çekirdekli İşlemci (1.4 GHz’e kadar)
Grafik Intel HD Graphics 4400 Paylaşımlı Paylaşımlı
Bellek Maks. 8GB 4GB 4GB
Sabit Disk Sürücü SSD 128GB SSD 128GB 500GB HDD
Kamera 720p HD 720p HD 720p HD
Pil Ömrü Pil Ömrü 12 saat 8,5 saat (Dokunmatik olmayan)

Fiziksel Özellikler Boyutlar 319.6×222.9×13.6mm 324x224x16.9 (Dokunmatik olmayan) / 17.4mm (Dokunmatik) 20.5mm çerçeve 26.9mm gövde 4.5mm kenar
  Ağırlık 1.39 Kg 1.44 Kg (Dokunmatik olmayan) 1.58 Kg (Dokunmatik) 7.1Kg
  Renk Kül Siyahı Kül Siyahı / Beyaz Beyaz
G/Ç V-Bağlantı Noktaları USB Portları 2xUSB 3.0, mikro HDMI, mini VGA,RJ45, SD,  P/Mic,

İnce Güvenlik Kilidi

1 adet USB 3.0,1 adet USB 2.0, micro HDMI, mini VGA, RJ45, HP/Mic,

3’ü 1 arada Kart Okuyucu

2 adet USB3.0,2 adet SB2.0,

HDMI-giriş/çıkış, RJ45, HP/Mic,

3’ü 1 arada Kart Okuyucu

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting