Ana SayfaCep TelefonuSamsung Akıllı Telefon Konusunda Rakip Tanımıyor!

Samsung Akıllı Telefon Konusunda Rakip Tanımıyor!

2012 yılını oldukça hızlı geçiren akıllı telefon pazarına ait sonuçlar yayınlandı. Sonuçlarda dikkat çekici konulardan birisi Samsung ’un ezici üstünlüğü.

Dünya’da her geçen yıl artan mobil cihaz kullanımı 2012 yılında da geçtiğimiz yıla göre artış gösterdi. Samsung ve Apple’ın liderliğinde geçen 2012 yılı sonuçlarına baktığımızda pekte sürpriz bir sonuçla karşılaşmıyoruz. Samsung-Galaxy-S-III

2012 yılı sonuçlarına baktığımızda cep telefonu sevkıyatının 1.6 milyarın üzerine çıktığını görüyoruz. Bu telefonların 700 milyonu ise akıllı telefon olma özelliği taşıyor. 2012 yılında akıllı telefonların normal telefonlara göre satışlarını yüzde olarak daha fazla arttırdığını görüyoruz. Bu oldukça sevindirici bir haber. Akıllı telefon pazarının lideri Sasmung firması. Samsung 2012 yılı genelinde toplamda 213 milyonun üzerinde akıllı telefon sevkıyatı gerçekleştirmiş durumda. Bu telefonların çoğunun Android işletim sistemine sahip olduğunu söylememiz de fayda var.

- Reklam -

akıllı telefon satış rakamları 2012
Apple’a baktığımızda oldukça az akıllı telefon modeline sahip olmasına rağmen toplamda 135 milyonun üzerinde cihaz satmış olduğu gözüküyor. Bu rakamın eski yıllara nazaran daha az arttığı söylenebilir. Fakat firma yine de ikinci sıradaki yerini korumuş duruma. Listedeki üçüncü isim ise Nokia. Akıllı telefon satışlarında üçüncü olan firma 2012 yılı genelinde 35 milyon adet akıllı telefon satmış. 2013 yılına Windows Phone 8 atılım ile başlayan firma bu yıl 100 milyonun üzerinde akıllı telefon satmayı hedefliyor. Diğer firmaların 2012 yılındaki akıllı telefon satış rakamlarının ise bu üç firmadan çok daha düşük olduğu görülüyor. Bakalım HTC ve LG önümüzdeki sene istediği satış rakamlarını yakalayabilecek mi?

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting