Ana SayfaAppleApple Mağazalarını Yeniden Düzenleyecek!

Apple Mağazalarını Yeniden Düzenleyecek!

Geçtiğimiz Perşembe günü Amerika ticari patent enstitüsüne başvuran Apple çok ilginç bir patent aldı. Bu patenti görünce sizde şaşıracaksınız.

Apple ’ın aldığı yeni patent market zinciriyle ilgili. Firma yeni patenti ile Apple Mağazalarının dış görünüşü değiştirmeyi düşünüyor. Firmanın aldığı tasarım patentine göre mağazalarında bulunan masaların sağ ve sol bölümlerindeki sıralarda da yeni ürünleri ve aksesuarları mağaza ya gelen ziyaretçilere gösterilecek. Bu patentte dikkat çeken bir konu da frimanın renk olarak siyah ve beyaz renkleri tercih etmesi. Apple_mağazaları
Firmanın bu patenti almasının başlıca nedenlerinden bir tanesi geçtiğimiz günlerde Çin’de yaşadığı mağaza krizi. Apple ürünleri satan bir üreticinin mağaza tasarımını Apple’ın mağazalarına benzetmesi oldukça büyük yankı uyandırmıştı. Bu konuda fazla bir şey yapamayan firma yeni tasarımı konusunda ise işi sıkı tutma peşinde ve tasarımın taklit edilmemesi için harekete geçmeden önce bu tarz başvurularla işini garantilemek istiyor.

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting