Samsung, akıllı saat satışlarında Apple ile arayı kapatıyor

Samsung, akıllı saat satışlarında Apple ile arayı kapatıyor

Dünya genelindeki akıllı saat satışları, bu yılın üçüncü çeyreğinde yıllık yüzde 16 arttı. Bu süre zarfında Samsung, Apple ile arasındaki farkı kapatmaya yardımcı olan Galaxy Watch 4 serisi ile güçlü bir performans gördü. İşte detaylar.

Bir Counterpoint Research raporuna göre, Apple yüzde 21,8 akıllı saat pazar payı ile 2021’in üçüncü çeyreğinde hala en üst sırada yer alıyor. Bununla birlikte, Watch 7 serisinin gecikmesi nedeniyle payı geçen yıla göre yüzde 10 düştü. Öte yandan, Güney Koreli teknoloji devinin ürünü Samsung Galaxy Watch 4, markanın en yüksek üç aylık sevkiyatlarının gerçekleşmesini sağladı. Ayrıca şirket, ikinci sırayı Huawei’den geri aldı ve bu çeyrekte yüzde 14,4 pazar payıyla Apple’a daha da yaklaştı.

Samsung, akıllı saat satışlarında Apple ile arayı kapatıyor

Kıdemli Analist Sujeong Lim’e göre “Samsung, üçüncü çeyrekte beklenenden daha iyi performans gösterdi. Galaxy Watch 4 serisi sevkiyatları beklenenden çok daha yüksek olmasına rağmen, toplam sevkiyatların yüzde 60’ından fazlası orta ve yüksek fiyat aralığındaki modellerin payının yüksek olduğu Kuzey Amerika ve Avrupa’da gerçekleşti. Pazar payını daha da artırmak için Samsung’un hızla büyüyen Asya pazarını hedeflemesi bekleniyor. Bunun için şirketin 2 ila 3 yıl içinde uygun fiyatlı modelleri piyasaya sürmesi bekleniyor. 2021 yılının 3. çeyreğinde satılan akıllı saatlerin üçte biri 100 ABD Dolarının altında fiyatlandırıldı. ”Özellikle Galaxy Watch 4 serisine yönelik güçlü talep, Wear OS’nin akıllı saat işletim sistemi pazarındaki pazar payını da artırdı. Samsung, giyilebilir cihazları için Wear OS kullanıcısına geçiş yaptığından, işletim sisteminin pazar payı, 2021’in ikinci çeyreğindeki yüzde 4’ten önemli bir artışla 2021’in üçüncü çeyreğinde yüzde 17’ye yükseldi. Bu rakamın, gelecek yıllarda daha da artması bekleniyor.

Twitter, platformundaki nefret söylemini azaltmak için yeni bir yol izliyor