Ana Sayfa Genel Riot Games CEO'su Nicolo Laurent, cinsel taciz ile suçlanıyor

Riot Games CEO’su Nicolo Laurent, cinsel taciz ile suçlanıyor

Riot Games ve CEO’su Nicolo Laurent, yöneticinin eski asistanı tarafından açılan bir cinsel taciz davasıyla karşı karşıya. Şirketin CEO’su Nicolo Laurent’in eski sekreteri, mahkemeye başvurarak patronu tarafından cinsel tacize uğradığını, karşılık vermediği için de kovulduğunu dile getirdi.

Mahkemeye başvuran sekreter O’Donnel, Laurent’in kendisini sözlü olarak taciz ettiğini ve ahlaksız tekliflerde bulunduğunu dile getirdi. Mahkemeye taşınan olayda gözler geçtiğimiz senelerde cinsiyet ayrımcılığı ile suçlanan Riot Games’e çevrildi. Eski sekreter, CEO’yu sadece cinsel tacizle değil, aynı zamanda ekstra mesaini ücretlerini ödememek ve öğle yemeği aralarını yasaklamakla suçladı.

Riot Games CEO'su Nicolo Laurent, cinsel taciz ile suçlanıyor

Sharon O’Donnell, 2020 yılının Haziran ayında kovulmadan önce Laurent’in ona Evde yalnız olsak benimle başa çıkabilir misin?” Evinde yaramaz şeyler yapmak istiyorum.”tarzında ifadeler kullandığını, ofisteki diğer kadınlara sürekli COVID-19 salgının yarattığı stresten kurtulmak için çocuk yapma tavsiyesinde bulunduğunu açıkladı. Bir Riot Games sözcüsü, Vice’ye verdiği demeçte, “CEO’muz bu süreçte tam işbirliği ve destek sözü verdi. Tüm iddiaların kapsamlı bir şekilde araştırılmasını ve uygun şekilde çözülmesini sağlamaya kararlıyız” diye eklediler. Ancak, O’Donnell’in hikayesini yalanlıyorlar. Geçtiğimiz yıl, çeşitli insanlardan gelen çok sayıda iyi belgelenmiş şikayete dayanarak görevden alındığını söylediler. Aksi takdirde herhangi bir öneri tamamen yanlıştır. ”

2018‘de Kotaku, League of Legends geliştiricisinin “kardeş kültürünü” ve şirket içindeki yaygın cinsiyetçiliği inceleyen bir araştırma yazısı yayınladı. Bu dava, şirketteki 1000 kadına toplam 10 milyon dolar ödenerek sonuçlanacaktı.

Apple haritalar iOS 14.5 güncellemesi ile yeni özellikler alıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting