Ana SayfaOyunRetroarch 1.7.8 Japonca oyunları İngilizce'ye çeviriyor!

Retroarch 1.7.8 Japonca oyunları İngilizce’ye çeviriyor!

Retroarch 1.7.8 sürümü ile Japonca oyunlar, yapay zeka sayesinde otomatik olarak İngilizce’ye çeviriyor. Konuyla ilgili detaylar haberimizde.

Emülatör canavarı Retroarch, güncellemeler ile retro oyunculara yenilikler sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan 1.7.8 güncellemesi ile uygulamaya CD-Rom üzerinden okuma yapma, Android telefonlarda dokunmatik destekleme ve en dikkat çekeni ise yapay zeka özellikleri eklendi.

Yapay zeka (AI) sayesinde Japonya‘ya özgü olarak geliştirilen Japonca oyunlar otomatik olarak İngilizce’ye çevriliyor. Hem metin hem de sesleri anlık çeviri yapabilen bu yapay zeka, özellikle JRPG türünde oyunlar oynayanlara büyük kolaylık sağlayacak gibi görünüyor.

Mario Kart Tour iOS ve Android için ön siparişe sunuldu!

Güncelleme ile gelen dokunmatik ekranlarda çalışma özelliği şimdilik sadece aşağıdaki konsolları ve çekirdekleri destekliyor.

  1. NES/Famicom (FCEUmm)
  2. Super Nintendo/Super Famicom (Snes9x)
  3. Sega Master System (Genesis Plus GX)
  4. Sega Megadrive/Genesis (Genesis Plus GX)
  5. Sony Playstation (Mednafen/Beetle PSX)
  6. Sega Saturn (Mednafen/Beetle Saturn)
  7. 7. Arcade (MAME)

1.7.8 sürümü ile ayrıca oyunların thumbnail görselleri otomatik olarak indirilebiliyor. Bu sayede Retroarch üzerinde arşiv yapanlara büyük kolaylık sağlanıyor. Windows, macOS, iOS, Android, Nintendo 3DS, Nintendo Switch ve Xbox One gibi cihazları destekleyen emülatörü buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting