Renault hız sınırlaması için çok hevesli

Renault Taliant fiyatlarına bir zam daha geldi

Otomobil sektöründeki önemli isimlerden biri olan Renault, hıza koyulacak sınırlandırmalar konusunda ciddi adımlar atmaya hazırlanıyor. Üstelik Renault’un koyduğu hız sınırlamasını yazılım veya donanımla kaldırmak da mümkün olmayacak. İşte konunun detayları.

Renault hız sınırlaması için çok hevesli. Volvo bir süre önce yeni araçlarında hız limitini 180 km/s ile sınırlandırdığını açıklamıştı. Şimdi benzer bir açıklama da Renault yönetiminden geldi.

renault hidrojen

Renault’nun patronu Luca de Meo katıldığı bir etkinlikte hız sınırlamasına ilişkin söylemlerde bulundu. Deneyimli yönetici “Ölümcül kazaların üçte birinden fazlası yüksek hız nedeniyle meydana geliyor. Maksimum hız, araç modeline bağlı olarak değişecek. Ancak her halükarda önümüzdeki yıldan itibaren yeni Renault ve Dacia otomobillerin hiçbirinin hızı 180 km/s’yi geçemeyecek” dedi.

Renault Austral

Meo’nun söylemlerine göre hız limiti araçtan araca farklılık gösterecek. Örneğin yeni gelecek olan Megane modellerinde maksimum hız 160 km/s olacak. Muhtemelen diğer otomobillerde daha da düşük olabilir.

Renault hız sınırlaması için çok hevesli

Görünen o ki önümüzdeki süreçte diğer markalar da hız sınırlaması için kolları sıvayabilir. Elbette bu henüz kesinleşmiş bir bilgi değil. Lakin kullanıcı güvenliğinin ön plana çıkarıldığı bir devirde, diğer markaların buna ayak diremeleri çok da mantıklı olmayabilir.

renault clio 3

Öte yandan ayrı bir soru işareti daha var. GTline gibi serilerde hız unsurunun ön planda olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla bu modellerde de 180 km/s gibi bir sınırlamanın olup olmayacağı şimdilik soru işareti. Bunu da zaman gösterecek. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz.

Lionel Messi Instagram postu ile rekor kırdı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir