Ana sayfa Haber Rekabet Kurumu Türk Telekom için soruşturma başlattı

Rekabet Kurumu Türk Telekom için soruşturma başlattı

Rekabet Kurumu Türk Telekom için soruşturma başlattığını açıkladı. Peki, Rekabet Kurumu neden Türk Telekom için soruşturma başlattı? İşte konuyla iligil yapılan resmi açıklamalar.

Rekabet Kurumu’nun adını sık sık duyuyoruz. Geçtiğimiz aylarda Rekabet Kurumu, PlayStation Türkiye için soruşturma başlatmıştı. Biz ilk etapta bu soruşturmanın PlayStation Türkiye’nin PlayStation oyunlarında uyguladığı yüksek fiyatlardan olduğunu düşünmüştük. Ancak Türkiye’deki kutulu oyun dağıtıcısının, PlayStation’ın dijitalde indirim yaptığını ve bu indirimlerin kutulu oyun satışlarını etkilediği için şikayette bulunduğu sonradan ortaya çıktı.

Bugün ise Rekabet Kurumu, Türk Telekom hakkında soruşturma başlattığını açıkladı. Peki, Rekabet Kurumu neden Türk Telekom için soruşturma başlattı?

iPad mini 5 tanıtıldı! İşte iPad mini 5 özellikleri!

Yapılan resmi açıklamada; Türk Telekom, sabit geniş bant internet hizmetleri pazarında hakim durumda olduğu, perakende sabit geniş bant hizmetleri pazarındaki rakiplerinin hizmet sunmasını ve abone kazanımını makul olmayan yollardan engelliyormuş.

Rekabet Kurumu Türk Telekom için açıklama yaptı

“Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin toptan sabit geniş bant internet hizmetleri pazarında hakim durumda olduğu, perakende sabit geniş bant hizmetleri pazarındaki rakiplerinin hizmet sunmasını ve abone kazanımını makul olmayan ve haksız gerekçelerle engellemek suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiği iddiaları üzerine yürütülen ön araştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 28.02.2019 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak Türk Telekomünikasyon A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 19-10/112-M sayı ile karar verdi.”

Rekabet Kurumu Türk Telekom

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler