Redmi uygun fiyatlı üst segment modeliyle geliyor

redmi 9 2 1

Xiaomi’nin yan markalarından biri olan Redmi gözünü yükseklere dikti. Genel olarak orta segmentte ürettiği modellerle dikkat çeken Redmi şimdi de üst segmente hitap eden modellerle karşımıza çıkacak.

Redmi uygun fiyatlı üst segment modeliyle geliyor. Teknoloji gündemini az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere Redmi genel olarak orta segment cihazlar üreten bir şirket. Hatta bu sayede Redmi modellerinin Türkiye de dahil pek çok ülkede Xiaomi modellerinden daha popüler olduğu söylenebilir.

Peki Redmi aynı fiyat performans kalibresini üst segmente de taşıyabilecek mi? Görünen o ki bunu yakında öğreneceğiz. Sızdırılan bilgilere göre Redmi yeni nesil üst segment modeli için kolları sıvamış durumda.

Redmi uygun fiyatlı

Redmi uygun fiyatlı üst segment modeliyle geliyor

Weibo’da yer alan bilgilere göre Redmi’nin yeni cihazında Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 870 yonga seti bulunuyor. Bu yonga setine 120Hz’lik bir OLED panel eşlik edecek. Malum, Redmi genel olarak cihazlarında OLED yerine IPS LCD ekranları tercih ediyor.

Yine sızdırılan bilgilere göre telefondaki ekranın boyutunun 6.7 inç olacağını biliyoruz. 1080 x 2400 piksel çözünürlüğündeki ekranda Corning Gorilla Glass 3 bulunacak.

50 MP’lik kamerası ile başarılı bir fotoğraf performansı sunması beklenen yeni Redmi modelinin ne zaman tanıtılacağı ise netlik kazanmış değil. Dileriz uygun fiyata satılacak olan bu üst segment Redmi modeli ülkemizde de satışa çıkar. Yine de bekleyip göreceğiz.

Google Drive yepyeni özellik sayesinde hayat kurtaracak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir