Redmi Note8 Pro video inceleme. Büyük ekran, toplamda 5 kamera

maxresdefault 13

#İŞBİRLİĞİ

Xiaomi, kısa süre önce özel bir etkinlik gerçekleştirmiş ve Donanım Günlüğü ekibi olarak biz de katılmıştık. Bu etkinlikte pek çok akıllı telefon modeli tanıtılmıştı ve en çok dikkat çeken model de Redmi Note8 Pro olmuştu. Redmi Note8 Pro, yalnızca tasarımı ve özellikleriyle değil, aynı zamanda 2200 TL satış fiyatıyla da pek çok rakibinin arasından sıyrılmayı başarıyor.

Redmi Note8 Pro video inceleme

Xiaomi, kısa süre önce özel bir etkinlik gerçekleştirmiş ve Donanım Günlüğü ekibi olarak biz de katılmıştık. Bu etkinlikte pek çok akıllı telefon modeli tanıtılmıştı ve en çok dikkat çeken model de Redmi Note 8 Pro olmuştu. Ürün, yalnızca tasarımı ve özellikleriyle değil, aynı zamanda 2200 TL satış fiyatıyla da pek çok rakibinin arasından sıyrılmayı başarıyor.

Redmi Note8 Pro’nun tasarımı

Redmi Note8 Pro, gerçekten çok şık görünüyor. Premium bir görüntüde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bize incelemek için beyaz renkli versiyonu geldi ve adeta bir inciyi andırdığını söylemeliyiz. Hele de ışık açılarına göre farklı renk tonlarına bürünmesi çok hoş. Kutuda gelen şeffaf koruyucu kılıfla kullanmanızı tavsiye ettiğimizi de belirtelim.

Ürün, 8.8mm kalınlıkta ve 198.8 gram ağırlıkta. Tek elde kullanımı zor değil, ancak iki elle kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Ürünün ön tarafında herhangi bir fiziksel tuş yer almıyor ve damla çentik içinde selfie kamera yer alıyor. Arka tarafa baktığımızda ise, 4 kameradan oluşan özel sistem ve parmak izi okuyucu sensör mevcut.

Redmi Note8 Pro video inceleme. Büyük ekran, toplamda 5 kamera

Ekranın detaylarına inmek gerekirse…

Telefonun 6.553 inç değerde ekranı var. IPS teknolojisi üzerine inşa edilen bu ekran 1080 x 2340 çözünürlük sunuyor. Gerek bir şeyler izlerken, gerek bir şeyler okurken, gerekse de oyun oynarken, görüntüleme performansından memnun kaldık. Zaten ekran ayarlarına giderek bir takım düzenlemeler de yaparak daha iyi kullanım performansı mümkün oluyor.

Mediatek Helio G90T ile geliyor

Üründe Mediatek’in Helio G90T işlemcisi var. Game Boost 2.0 desteği sayesinde, oyun oynadığınız esnada cihazın güç önceliği oyunlara göre yeniden optimize ediliyor.

Note 8 Pro’nun diğer bileşenlerine baktığımızda, 6GB RAM ve 64GB depolama görüyoruz. Ayrıca microSD desteği de var, ki bunlar sevindirici detaylar.

Android 9 işletim sistemi bulunan telefonun genel performansı gayet iyi. Oyun ve uygulamaları rahatlıkla çalıştırabilir, arayüzde kolaylıkla gezintiler yaparak istediğiniz detaylara ulaşabilirsiniz.

Ve iddialı kameralar

Telefonun arka tarafında toplamda 4 kamera var. 64+8+2 ve 2MP. 64MP kamerayla detaylı fotoğraflar çekebilir ve bunları birer poster olarak, büyük boyutlarda bastırabilirsiniz. Gerçekten özellikle gün ışığında çok güzel detaylar elde edebilirsiniz.

Bunun dışında, geniş açılı çekim, makro çekim ve bokeh efektli çekim seçenekleriniz var. Çeşitli filtre ve makyaj efektlerinin yanında hızlı ve ağır çekim seçeneklerinin olduğunu da belirtelim.

Ön tarafta ise 20MP değerde kamera var ve hem görüntülü görüşmeler için hem de selfie’ler için iyi sonuçlar veriyor.

Genel olarak hem ön hem de arka taraftaki kameralardan memnun kaldığımızı söyleyebiliriz.

Hızlı şarj destekli 4500mAh pil

Telefonda çıkarılamaz 4500mAh pil bulunuyor. Bu pil, 18w hızlı şarj desteği de sunuyor ve kutuda gelen adaptör de hızlı şarj desteği sunuyor. Yani hızlı şarj için ayrıca bir adaptör satın almanız gerekmiyor. Cihaz, tek şarj ile iki günü rahatlıkla çıkarmanızı sağlıyor.

NFC ve Bluetooth 5.0 gibi teknolojilere sahip olan cihaz, özellikle büyük ekranı ve arka taraftaki dörtlü kamerasıyla pek çok Android kullanıcısının dikkatini çekecektir.

“Bu incelemesini yaptığımız ürün, ilgili marka tarafından kurumumuza sağlanmıştır.”

Whole Home Wi-Fi Sistemi Nasıl Kurulur?