Ana sayfa Akıllı Telefon Realme 5 Pro ve Redmi Note 8 Pro kamera karşılaştırması

Realme 5 Pro ve Redmi Note 8 Pro kamera karşılaştırması

Orta segmentin iki iddialı modeli karşı karşıya. Peki hangisi daha iyi fotoğraf çekiyor? İşte Realme 5 Pro ve Redmi Note 8 Pro kamera karşılaştırması.

Oppo’nun yan kuruluşlarından biri olan Realme’nin Türkiye pazarına girmesiyle birlikte, akıllı telefon sektöründeki rekabet iyiden iyiye kızıştı. Xiaomi, şimdiye kadar uygun fiyatlı Redmi modelleri ile bu alanda kendisine önemli bir müşteri kitlesi kazanmıştı. Fakat şimdi fiyat, performans konusunda en az Redmi kadar iddialı bir marka var. Evet Realme’den bahsediyoruz.

Kısa süre önce Türkiye pazarında bir dizi modelle boy göstermeye başlayan Realme’nin satışa sunduğu cihazlardan birisi de Realme 5 Pro’ydu. Tam bir fiyat performans telefonu olan Realme 5 Pro, direkt olarak Redmi Note 8 Pro’ya rakip olarak satışa sunuldu. Biz de geçtiğimiz gün iki telefonun karşılaştırmasını yaparak özelliklerini masaya yatırmıştık. Dilerseniz iki telefonun karşılaştırmasını yaptığımız yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda ise 4’lü ana kamera modülü ile hangi telefonun daha iddialı fotoğraflar çektiğini bulmaya çalışacağız.

Realme 5 Pro ve Redmi Note 8 Pro kamera karşılaştırması

Karşılaştırmamıza geçmeden önce bir iki ufak detaydan bahsedelim. Redmi orta segment modelinde 64 MP, f/1.9, 26mm (wide), 1/1.7″, 0.8µm, PDAF, 8 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1/4.0″, 1.12µm, 2 MP, f/2.4, 1/5.0″, 1.75µm (dedicated macro camera), 2 MP, f/2.4, 1/5.0″, 1.75µm, depth sensor özelliklerinde 4’lü ana kamera modülü kullanıyor.

Realme ise ülkemizde yeni satışa sunulan modelinde 48 MP, f/1.8, (wide), 1/2.0″, 0.8µm, PDAF, 8 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1/4.0″, 1.12µm, 2 MP, f/2.4, 1/5.0″, 1.75µm (dedicated macro camera), 2 MP, f/2.4, 1/5.0″, 1.75µm, depth sensor özelliklerinde 4’lü ana kamera modülüne yer veriyor. Genel olarak bakıldığında kağıt üzerinde iki modelin pek de farklı olmadığını söyleyebiliriz. Peki fotoğraf söz konusu olduğunda hangi telefon daha başarılı?

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri Realme 5 Pro ve Redmi Note8 Pro kamera karşılaştırması ile başbaşa bırakalım.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Her iki telefonla çekilen fotoğraflar aynı ışık ve aynı açıdan çekilmiştir. İşte o fotoğraflar. (Diğer fotoğraflara geçmek için alt kısımdan sayfayı değiştiriniz.)

Realme 5 Pro – Redmi Note 8 Pro

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler