Reddit Yönetiminde Şok Ayrılık

reddit 575

Firmanın yeni ofisinin nereye kurulacağı konusunda yönetim kuruluyla anlaşmazlığa düşen Reddit CEO’su Yishan Wong, görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Virginia Üniversitesi’nda oda arkadaşları olan Steve Huffman ve Alexis Ohanian tarafından 2005 yılında kurulan ve zaman içinde dünyanın en popüler sosyal medya platformları arasına girmeyi başaran Reddit, bugünlerde yönetimindeki karışıklıklarla teknoloji dünyasının gündeminde. Firmanın yeni ofisinin nerede kurulacağı gibi oldukça basit bir konu hakkında yönetim kuruluyla anlaşmazlığa düşen Reddit CEO’su Yishan Wong, bu anlaşmazlık sonrası görevinden istifa etti.

reddit

Yaklaşık 2.5 yıldır üstlendiği CEO görevinden ayrıldığını Quora üzerinden yayınladığı açıklamayla duyuran Yishan Wong, görev süresi boyunca Reddit için elinden geleni yaptığını vurguladı. Firmanın yeni ofisinin nerede olacağı konusunda uzlaşmaya varılabileceğini söyleyen Wong, buna rağmen yönetim kuruluyla stratejik olarak ayrılığa düştüklerini belirtti. Reddit’in kurucuları arasında yer alan Alexis Ohanian firmada oluşan yönetim boşluğunu doldurmak için 2010’da ayrıldığı firmaya geri döndü ve yönetim kurulu başkanı görevini üstlendi.

Windows 10 Bu Yıl Sonuna Kadar Güncellenmeyecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir