Realme 10 orta segment akıllı telefon olarak karşımıza çıkacak

g2

Realme 9 bu yılın başlarında piyasaya sürülürken, gelen raporlarda cihazın yeni modeli de sertifika programında görüldü, cihaz onaylanırken cihazın bazı özellikleri de belli oldu.

Öncelikle şunu söylemekte fayda var; Realme 10 orta sınıf bir akıllı  telefon olarak karşımıza çıkacak. Cihaz asya pazarı için sertifikalarını çoktan tamamlamış durumda. Cihazın küresel pazarda da satışa çıkacak, ancak bazı yan özelliklerinde farklılıklar olabilir. Model numarası RMX3630 olarak belirlenmiş durumda.

Cihazın özelliklerine gelecek olursak  33W hızlı şarj desteğine sahip 5.000 mAh bataryaya sahip olacak şekilde listeleniyor.  4G LTE bağlantısı ile birlikte 2,4 GHz ve 5 GHz çift bantlı Wi-Fi desteği sunacak.

r1

Ayrıca, ahizenin VCB3HDUH model numaralı şarj adaptörü FCC web sitesinde tespit edildi. Realme 10’un 33W hızlı şarjı destekleyeceğini öne sürüyor. Akıllı telefon, Android tabanlı Realme UI 3.0 üzerinde çalışıyor. Liste ayrıca akıllı telefonun tasarımını da ortaya koyuyor. Arka tarafında LED flaşlı çift kamera kurulumuna sahip olduğu görülebilir.

r2

Yakın tarihli bir Geekbench listesi , Realme 10’un bir MediaTek Helio G99 işlemci ve bir Mali G57 GPU tarafından destekleneceğini ortaya koydu. Bir 8GB bellek varyantında gelebilir.  Cihazın fiyatı henüz bilinmiyor ancak fiyatının 200 dolar civarında olmasını bekleyebiliriz. Realme 10 ile ilgili detaylar hala oldukça kısa ve şirket henüz resmi bir açıklama yapmadı. 

Huawei Vision Akıllı Ekran görücüye çıktı