Razer Ornata V2 – TR oyuncu klavyesi incelemesi

6645yrt

Klavyeler, oyuncular için en önemli araçlardan. Razer, Ornata V2 serisinde yüksek performans sunarken sessiz çalışma ve konforu da beraberinde sunuyor.

Razer Ornata V2, firmanın patent başvurusunda bulunduğu “Mecha-Membrane” teknolojisine sahip. Bu teknolojiden daha evvel hazırladığımız makalemizde de bahsetmiştik. Mekanik klavye deneyimini daha yumuşak ve sessiz bir seviyeye getiren teknoloji, beraberinde gelen Chroma aydınlatma desteğiyle oyun keyfinizi üst düzeye taşımayı hedefliyor.

Öncelikle şunu belirtelim. Deneyimleyebilmemiz için elimize ulaşan klavye, Türkçe karakter dizilimine sahip, ki bu oldukça hoşumuza gitti. Tuşların büyüklükleri, aralardaki boşluklar, parmakların tam oturmasını sağlayan kıvrımlar gibi detaylar gayet hoş. Ayrıca sağ üst kısma baktığımızda, medya tuşlarını ve ses tekerleğini görüyoruz. Yani kısa sürede alışıp adeta “makine gibi” kullanabileceğiniz bir klavyeden söz ediyoruz.

Razer Ornata V2 - TR oyuncu klavyesi incelemesi

Razer Ornata V2, konumlandırdığınız zemine sıkı sıkıya adapte olan ve en heyecanlı oyun karşılaşmalarınızda dahi yerini kaybetmeyen bir klavye.

Ayrıca, bu ürünün yanında bir de deri malzemenin kullanıldığı bir bilek yastığı geliyor. Mıknatıslı yapısı yardımıyla klavyeyle eşleştirebiliyorsunuz. Bu, uzun süreler bileklerinizde bir rahatsızlık oluşmadan oyun oynayabilmeniz için güzel düşünülmüş bir faktör.

Bir diğer güzel faktör ise, klavyenin arka tarafındaki kablo yolları. Razer, burada biri sol, biri orta ve biri de sağ olmak üzere üç farklı kablo yolu hazırlamış. Böylece ürünü kullandığınız alanda, kabloyu en verimli kullanabileceğiniz noktaya doğru konumlandırabiliyorsunuz.

Kablo demişken, Razer’ın yine örgü kablo kullandığını ve bu sayede uzun yıllar sorunsuz bir şekilde klavyeyi kullanabileceğinizi belirtelim.

Razer Ornata V2, tam boy bir oyuncu klavyesi. Bildiğiniz gibi mekanik klavyeler, özellikle online oyunlarda hızlı cevaplar verilebilmesi adına önemlidir, ama öte yandan, standart klavyelere kıyasla biraz daha gürültülü çalışırlar. Razer’ın bu klavyesi ise, normal klavyelere kıyasla oyunlarda daha hızlı cevaplar vermenize yardımcı olduğu gibi daha sessiz de çalışıyor. Bu sayede onu ofisinizde, farklı işleriniz için bile kullanabilirsiniz. Nasılsa etrafınızdaki insanlar da rahatsız edici bir ses düzeyiyle karşılaşmayacaktır.

Razer Ornata V2 - TR oyuncu klavyesi incelemesi

Razer Chroma ile 16.8 milyon renk seçeneği

Klavyemiz RGB aydınlatma sistemine sahip. Razer’ın ücretsiz yazılımını indirdiğiniz takdirde, tuşların görevlerini özelleştirebiir, oyunlara göre yeni tuş kombinasyonları belirleyebilir ve tabii ki aydınlatma tarafında düzenlemeler yapabilirsiniz.

Klavyenin tabii ki standart olarak gelen pek çok farklı aydınlatma seçeneği var ve çoğunu da beğendik. Bunların haricinde, isterseniz kendi seçimleriniz doğrultusunda, yani özelleştirilmiş aydınlatma sistemleri de belirleyebilir, her tuşa ayrı ayrı renklendirme bile yapabilirsiniz.

Ürünün 100’den fazla oyuna özel ayrı ayrı profiller sunduğunu belirtelim. Fortnite’tan tutun da Rage 2’ye, Apex Legends’ten tutun da Crysis Remastered’a kadar pek çok popüler seçenek var ve bu seçenekler her geçen gün artıyor.

h6h56

Son sözlere gelirken…

Razer Ornata V2,güzel bir tasarıma sahip. Beraberinde manyetik bilek yastığının geliyor olması ciddi bir artı. Türkçe karakter desteğinin sunuluyor olması ve RGB tarafında oldukça geniş bir yelpaze sunuyor olması da “özelleştirme” ve oyunlara özel seçimler tarafında oyuncuların imkânlarını çoğaltıyor.

Ve tabii ki Mecha-Membrane tuş sistemi sayesinde hem oyunlarda yüksek performans sunuyor hem de normal kullanımlarda bile sessiz çalışarak geniş çaplı bir kullanım alanı sunuyor.

Ürünün 100 dolarlık satış fiyatı etiketi olduğunu belirtelim. Böyle bir klavye satın aldığınızda, muhtemelen yıllar boyunca farklı bir klavyeye de ihtiyacınız olmayacaktır.

Huawei Freebuds 4 kablosuz kulaklık ile mobil dünyanızı şenlendirin


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir