Raspberry Pi 4 satışa sunuldu! İşte özellikleri!

Raspberry Pi 4

Raspberry Pi serisinin en güçlü modeli olan Raspberry Pi 4 bugün satışa sunuldu. İşte Raspberry Pi 4 özellikleri ve fiyatı!

Ucuz yollu bilgisayar olarak tabir edilen Raspberry Pi, geçtiğimiz yıllarda tanıtmış olduğu 3. modeli ile büyük beğeni toplamıştı. Daha ağır yükleri kaldırabilen 3. model, yine de bazı noktalarda yetersiz kalıyordu. Raspberry bugün ise özellikleri ile dikkat çeken Pi 4 modelini satışa sundu.

Raspberry Pi 4 özellikleri!

Pi 4 modeli bir önceki nesile göre tam 3 kat daha fazla performans sunuyor. 1.5 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Cortex A72 işlemci ile gelen Pi 4, 1 GB, 2 GB ve 4 GB RAM seçenekleri ile geliyor. Gigabit ethernet bağlantısı ile gelen Pi 4, 802.11ac wireless’ı da destekliyor.

Bluetooth 5.0, 2 adet USB 3.0 ve 2 adet USB 2.0 bağlantısı ile gelen Pi 4, çift monitörü destekliyor. 4K çözünürlüğe kadar destek veren Pi 4, OpenGL ES 3.x sürümünü de destekliyor.

16 inç MacBook Pro ne zaman tanıtılacak?

4K/60 FPS video oynatma özelliği ile gelen Pi 4, diğer Raspberry Pi aksesuarları ile tam uyumlu olması ile dikkat çekiyor. Pi 4 modelinin 1 GB RAM sürümü 35 dolar, 2 GB RAM sürümü 45 dolar ve 4 GB RAM sürümü ise 55 dolardan satışa sunulmuş durumda.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir