Ana sayfa Genel Raspberry Pi Zero W Ortaya Çıktı

Raspberry Pi Zero W Ortaya Çıktı

Raspberry Pi Zero W modeli bir önceki modele göre daha pahalı olmasına rağmen beraberinde kablosuz bağlantı seçeneklerini de getiriyor.

Raspberry Pi ürün ailesinin en yeni üyesi Raspberry Pi Zero W ortaya çıktı. Raspberry Pi Zero modelinin yeni bir sürümü olan bu yeni modelde kablosuz bağlantı özelliklerine yer verilmiş.

Pi Zero’da bulunan Ethernet ve tam boyutlu USB-A girişlerinin bulunmadığı yeni modelde bunların yerine 802.11 b/g/n Wi-Fi ve Bluetooth 4.0 özellikleri yer alıyor.

Pi Zero W, P Zero ile aynı tek çekirdekli BCM28355 yongasını kullanmasına rağmen 700 MHz yerine 1 GHz frekansında çalışıyor. Her iki modelin boyutları ise aynı. Pi Zero W önceki modelden sadece 8,5 gram daha ağır. Raspberry Pi Zero W’nin diğer teknik özellikleri arasında 512 MB RAM, mini HDMI ve USB On-The-Go girişleri, HAT uyumlu 40 pin header ve CSI kamera bağlantısı bulunuyor.

Raspberry Pi Zero’nun fiyatı 5 dolar seviyesindeydi. Bu yeni model ise bunun iki katı yani 10 dolardan satışa sunuluyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler