Ana sayfa Apple Huawei Apple'a 5G modem satmayacak!

Huawei Apple’a 5G modem satmayacak!

Kısa süre önce Huawei ve Apple’ın 5G modem konusunda masaya oturduklarına dair çıkan haberler yalanlandı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Akıllı telefon sektörü şu anda 5G teknolojisine odaklanmış durumda. Hali hazırda Huawei, Samsung, LG ve OnePlus gibi firmalar 5G konusundaki ilk adımlarını attılar. Pek çok üretici 5G modem tarafında Qualcomm ile el sıkışırken, Huawei ve Samsung gibi isimler ise kendi ürettikleri modemleri kullanmayı tercih ettiler.

Apple 5G konusunda iyice zorda kaldı

5G modem konusunda en büyük sıkıntıyı yaşayan isim ise Apple oldu. Hali hazırda kendi modemini üretecek imkana sahip olmayan Cupertino merkezli şirket, resmen ortada kaldı.

Qualcomm ile mevcut dava süreci neticesinde ticari ilişkilerini noktalan Apple, 5G konusunda Intel’e bel bağlamıştı.

Kısa süre önce Apple’ın 5G modem ticareti konusunda Huawei ile el sıkıştığı ve Balong 5000 yongasını kullanacağına dair bazı haberler ortaya çıkmıştı.

Bu haberler geçtiğimiz gün en yetkili ağızlar tarafından yalanlandı. Çinli üretici tarafından yapılan açıklamada, Apple ile Balong 5000 konusunda herhangi bir temasın olmadığı dile getirildi. Yani Huawei basit bir şekilde Apple’a 5G modem satma gibi bir planlarının olmadığını açıkladı.

Şimdi Apple’ın önünde 5G için tek bir alternatif bulunuyor. O da Qualcomm. Zira şuanda Apple’ın 5G ihtiyacını karşılayabilecek Qualcomm harici başka bir seçenek yok diyebiliriz.

Apple ile Qualcomm sonunda anlaşmaya vardı!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler