Ana SayfaGenelQualcomm, Broadcom'a rest çekti!

Qualcomm, Broadcom’a rest çekti!

Teknoloji dünyasının iki önemli ismi arasındaki restleşme devam ediyor. Son olarak Qualcomm ve Broadcom 14 Şubat’ta bir araya gelmişti. Fakat bu görüşmeden de olumlu bir sonuç çıkmadı. Şimdi ne olacak diye düşünürken, Qualcomm’dan beklenmedik bir hamle geldi.

Qualcomm, NXP teklifini arttırdı

Bilindiği üzere, Broadcomm, Qualcomm’u satın almak için ilk teklifi yaptığı sıralar, Qualcomm’da NXP’yi satın almak için uğraşıyordu. Broadcom’un bu sürpriz teklifi sonrası görüşmelerde aksamalar meydana gelmişti. Broadcom’un ilk teklifi Qualcomm’lu yetkililer tarafından yeterli görülmemiş ve reddedilmişti.

Bu gelişmelerin ardından Broadcom, kısa süre önce ödeyeceği hisse fiyatını 70 dolardan 82 dolara yükselterek toplamda 121 milyar doları bulan yeni bir teklif sunmuştu.

Aynı şekilde bu teklifte Qualcomm yetkilileri tarafındna reddedildi. Qualcomm’un yönetim kademsindeki isimler, Broadcom’un teklifinde NXP hisselerinin yer almadığını ve bu nedenle anlaşmanın tutarsız olduğunu dile getirmişti.

Tam da bu açıklamanın ardından Qualcomm, NXP için yaptığı teklifi yükselttiğini açıkladı. Şirketin Yönetim Kurulu Müdürü Tom Horton, NXP’nin Qualcomm’un büyüme stratejisini hızlandıracak bir potansiyele sahip olduğunu belirtti. NXP için daha önce yapılan 37 milyar dolarlık teklif, güncelleme ile birlikte 44 milyar dolara çıktı. Bu yeni teklifin ardından tarafların el sıkışmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Şimdi kafalardaki soru işareti, Broadcom’un yeni bir teklif yapıp, yapmayacağı ile ilgili. Eğer yeni bir teklif gelecekse bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Xiaomi Blackshark donanımı ile ön plana çıkıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting