Ana SayfaAkıllı TelefonQualcomm 150W hızlı şarj için yeşil ışık yaktı

Qualcomm 150W hızlı şarj için yeşil ışık yaktı

Günümüzde hızlı şarj teknolojisine sahip telefonların sayısı giderek artıyor. Bunun yanında hızlı şarj teknolojilerinin de artık 150W’a dayandığını belirtmek gerekiyor.

Qualcomm 150W hızlı şarj için yeşil ışık yaktı. Şu anda pazarın geneline baktığımızda en gelişmiş hızlı şarj teknolojisinin 120W’ı desteklediğini söyleyebiliriz. Realme ve Oppo gibi isimlerin 125W üzerine bazı çalışmaları mevcut fakat henüz bu telefonlar satışa sunulmuş değil.

Fakat önümüzdeki süreçte Qualcomm’un yeni yonga seti ile birlikte çıta bir tık daha yukarıya taşınmış olacak. Zira sızdırılan bilgilere göre Qualcomm’un bu ayın 30’unda tanıtacağı yeni yonga setinin 150W hızlı şarjı destekleyeceği iddia ediliyor.

g2

Qualcomm 150W hızlı şarj için yeşil ışık yaktı

Malum, bir üreticinin telefona belli miktarda hızlı şarj teknolojisi yerleştirebilmesi için bunun yonga seti tarafından da destekleniyor olması lazım. İşte Qualcomm yeni yongasında buna fırsat verecek.

Qualcomm Quick Charge 5 teknolojisi ile 4000 mAh bataryaya sahip bir telefonu şarj etmek 20 dakikadan daha az sürecek.

Telefonunuzu 5 dakika şarjda takılı tuttuğunuzda ise bataryanızın yarısına yakını dolmuş olacak. Bu gerçekten de muazzam bir teknoloji diyebiliriz.

Tekrardan hatırlatalım. Qualcomm yeni üst düzey yongası Snapdragon 8 Gen 1’i 30 Kasım’da tanıtacak. Bakalım yeni nesil Qualcomm yongası beklentileri ne derece karşılayacak.

Xiaomi 12 mini ile tanışın: İsminin mini olduğuna bakmayın işte konunun tüm detayları!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting