Ana SayfaGenelPUBG Mobile liderliği kaptırdı

PUBG Mobile liderliği kaptırdı

Mobil uygulamalar alanındaki analizlerinde rakiplerinin arasında güçlü bir yere sahip olan Sensor Tower, Temmuz ayında en çok harcama yapılan oyunların listesini meraklılarına duyurdu. Gelin bu şaşırtıcı listeye birlikte bakalım.

PUBG Mobile liderliği kaptırdı. 2010 yılından itibaren mobil sektöründe inanılmaz gelişim ve değişim yaşandı. Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte zamanımızın çoğunu aplikasyonlardaki içeriklerde geçirdiğimiz bir gerçek! Android ve iOS işletim sistemlerinin bu dünyaya dâhil olmasıyla oyun konsolları ve bilgisayar oyunlarına güçlü rakipler çıktı diyebiliriz. Temmuz ayında en çok harcama yapılan oyunlar listesi açıklandı. İşte en çok harcama yapılan mobil oyunlar!

PUBG oyununun arkasındaki şirket yeni oyunu için kolları sıvadı

PUBG Mobile liderliği kaptırdı

Sensor Tower’ın paylaşmış olduğu listede Temmuz ayının liste başında 225,8 milyon dolarla Honor of Kings yer alıyor. Oyuna en çok harcama yapan ülke yüzde 94,6 ile Çin oldu. İkinci sırada yüzde 2 ile Tayvan ve 1,6 ile Tayland yer aldı.

PUBG 60 FPS

Listenin ikinci sırasında yer alan oyun ise 164,3 Milyon dolar ile PUBG: Mobile.  Oyuna en çok harcama yapan ülke Çin olurken, ikinci sırada 6,4 ile ABD yer alıyor. Listede ikinci sırada yer alsa bile oyuna Android kullanıcılarının eskisi gibi rağbet göstermediği ortaya çıkıyor.

PUBG Arena Modu

PUBG, iki aydır Android kanalında listede kendine yer bulamıyor. Bu verilere bakıldığında oyunun eskisi kadar rağbet görmediği sonucuna varmak mümkün. Bakalım önümüzdeki aylarda PUBG eski popülaritesini yakalayıp yine liste başında olabilecek mi? Sizler PUBG oynuyor musunuz? Oyunun eskisi kadar tercih edilmeme sebebi sizce nedir? Yorumlarda buluşalım.

Yeni Tekken oyunu duyuruldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting