Ana sayfa Genel PUBG başarılarına bir yenisini daha ekledi

PUBG başarılarına bir yenisini daha ekledi

2017’nin en çok ses getiren oyunu hiç şüphesiz PUBG olmuştu. Bluehole tarafından geliştirilen fps temalı hayatta kalma oyunu PlayerUnknown’s Battlegrounds kısa sürede önemli bir başarıya imza atmayı başarmıştı.

PUBG, Xbox One’da da yok satıyor

Steam’de online bazda ardı ardına rekorlar kıran PlayerUnknown’s Battlegrounds ilk haftasında 1 milyondan fazla satarak PC için eşine az raslanacak bir başarıya imza atmıştı. Bluehole, PUBG’nin PC’den sonra ilk durağının Xbox One platformu olacağını duyurmuştu.

Nitekim PUBG, 12 Aralık’ta Xbox One için de satışa sunuldu. Kullanıma sunulmasının üzerinden yaklaşık olarak 1 aylık bir süre geçmiş olmasına karşın, PlayerUnknown’s Battlegrounds 3 milyondan fazla sattı. Bu gerçekten de hatırı sayılır bir başarı diyebiliriz.

Peki PlayerUnknown’s Battlegrounds PlayStation 4 için ne zaman yayınlanacak? Kısa süre önce Bluehole yetkilileri konu ile ilgili yaptıkları açıklamada, PUBG’nin PS4 için de çıkacağını doğrulamışlardı. Oyunun hali hazırda PS4 için de hazır olduğu fakat Microsoft ile imzalanan anlaşmadan ötürü, PlayerUnknown’s Battlegrounds’un şimdilik Microsoft platformlarına özel bir yapım olduğu belirtilmişti.

Kısaca özetlemek gerekirse, PS4 sahipleri de öyle ya da böyle PUBG oynayabilecekler. Fakat bunun için biraz daha sabırlı davranmaları gerekiyor. Büyük ihtimalle, PlayerUnknown’s Battlegrounds 2018’in ikinci yarısına kadar PS4 için de yayınlanacaktır. Yakın zamanda gelecek olan bir duyuru, bizler için o kadar da şaşırtıcı olmaz. Beklemedeyiz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler