Ana SayfaGenelYeni Prince of Persia oyunu bir kez daha ertelendi

Yeni Prince of Persia oyunu bir kez daha ertelendi

2021’in ocak ayında çıkması planlanan ancak defalarca ertelenen Prince of Persia: Sands of Time Remake bir kez daha ertelendi.

Ubisoft, popüler Prince of Persia serisisin en sevilen oyunlarından biri olan Sands of Time’ın remake’ini, yani yeniden yapımını çıkaracağını iki yıl önce açıklarken, oyunun 2021’in ocak ayında çıkacağını söylemişti. Ancak Ubisoft tarafından söz verilen bu tarihin üzerinden bir yıldan uzun süre geçtiği halde Sands of Time Remake’i hala ortalarda yok. Üstelik görünen o ki oyun bir erteleme kararıyla daha karşı karşıya.

Hatırlayacak olursanız bu ayın başında bazı satıcılar Prince of Persia: Sands of Time Remake’i önsiparişten kaldırmıştı. Bu da Ubisoft’un sorunlarla boğuşan oyunu iptal etmiş olabileceğini düşündürmüştü. Gelen son haberler ise oyunun iptal edilmediğini ama tekrar ertelendiğini ortaya çıkardı. Oyunun satıcılar tarafından önsiparişten çekilmesinin sebebi de bu erteleme kararı.

Prince of Persia

IGN’e konu hakkında bir açıklama yapan Ubisoft sözcüsü, oyunu bir kez daha erteleme kararı aldıklarını açıkladı. Ayrıca oyunun Mumbai stüdyosundan alınıp Ubisoft Montreal stüdyosuna devredildiği duyuruldu. Görünen o ki Ubisoft, Hindistan’daki ekibinin oyun üzerindeki çalışmasından memnun kalmış. Stüdyonun en dikkat çekici oyunlarından bazılarını geliştiren Montreal ekibinin işi el almasıyla birlikte, pek çok sorun yaşayan Sands of Time Remake’inde işlerin yolunda girmesi bekleniyor.

Ancak oyun Hindistan şubesinin elindeyken yaşanan aksaklıklar sebebiyle oyunun çıkışı ilk açıklanandan üç yıl sonra olacak. O da en iyi ihtimalle. Çünkü Ubisoft oyunun 2023’e yetişmeyeceğini duyurdu. Şimdilik yeni bir çıkış tarihi vermektense kaçındı.

Rusya Almanya’nın uzay teleskobunu ele geçirmeye çalışıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting