Ubisoft’tan üzücü haber geldi

Prince of Persia

Prince of Persia: The Sands of Time çıkalı 20 sene oldu. Klasikler arasındaki yerini alan oyunun Remake’nin geliştirildiği açıklanmıştı, fakat uzun zamandır oyundan ses seda çıkmıyordu. Ubisoft’tan beklenen haber geldi. Prince of Persia Remake için daha beklememiz gerekecek.

Ubisoft’un açıklamasına göre Prince of Persia: The Sands of Time’ın Remake’i sıfırlandı ve yeniden geliştirilmeye başlandı. Oyun şu anda konsept aşamasında. Yapım, 12 Haziran’da düzenlenecek olan Ubisoft Forward etkinliğinde de yer almayacak. PoP serisinden başka bir oyunun daha Remake’i de olmayacak. Bir aralar PoP: Warrior Within Remake iddiaları ortaya atılmıştı, Ubisoft böylece bu söylentileri de kesin bir dille yalanlamış oldu.

Ubisoft blogunda yapımcılardan Jean-Francois Naud’la gerçekleştirilmiş röportaj paylaşıldı. Naud, “Şu anda konsept aşamasındayız. Projeyi devraldığımızdan bu yana gelen geri bildirimlere bakıyoruz, fikirlerimizi ve yapabileceklerimizi tartışıyoruz. Yolumuzu çizmeye çalışıyoruz diyebilirim. Öncelikler belirleniyor, prototipler bir araya getiriliyor, testler gerçekleşiyor ve geri bildirimleri geliştirme sürecine nasıl dahil edebileceğimizi değerlendiriyoruz. Erken aşamadayız. Oyuncular PoP: The Sands of Time hakkında bu sene fazla bir şey beklememeli. Tüm gücümüzü ve odağımızı bu projeye verdik. Bundan emin olabilirsiniz” şeklinde açıklama yaptı.

Prince of Persia

Oyunun yönetmeni olan Michael McIntyre da, orijinal oyunun çıkmasının üzerinden 20 sene geçtiğini ve bu yüzden Remake’in doğru karar olduğunu açıkladı. McIntyre, Remake sürümlerin modern zamana en uygun oyunlar olduğunu vurguladı.

PoP: The Sands of Time Remake, ilk olarak 2020 Eylül ayında duyurulmuş ve ön siparişe bile açılmıştı. Ancak o zamandan bu yana oyun gecikmeler yaşadı. Hatta projenin iptal edildiği iddiası bile yayıldı. Fakat Ubisoft oyunun, Pune ve Mumbai stüdyolarından Montreal stüdyosuna devredildiğini ve bu yüzden ertelendiğini söyledi. Ubisoft, ön siparişleri iptal edip, geri ödeme yaptı, ancak Prince of Persia’nın iptal edilmediğini belirtti.

The Witcher dizisi Henry Cavill’ın ayrılması nedeniyle bitebilirdi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir